9 Aralık 2022 Cuma 19:36

Bafetimbi Gomis: "Galatasaray'daki güzel hikayemi sürdürmek istiyorum"

Bafetimbi Gomis: "Galatasaray'daki güzel hikayemi sürdürmek istiyorum"

Golcü oyuncumuz Bafetimbi Gomis, Antalya kampının ikinci gününde gerçekleşen idman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Fransız oyuncunun açıklamaları şu şekilde:

"Galatasaray gibi bir takımda oynuyorsanız sadece 11 oyuncuyla şampiyon olunmuyor. Bu takımda Icardi, Seferovic ve benim gibi birçok forvet var. İlerleyen dönemde Icardi sakatlıktan dönmesiyle daha çok gol atacak. Sadece forvet hattıyla da şampiyon olmuyorsunuz. Kerem de çok iyi bir performans sergiliyor ama bunun yanında Barış'ı da sayabiliriz.  O da iyi performans sergiliyor.Bu şekilde devam etmemiz gerekiyor. Oyuncular arasında saygı çerçevesinde bir rekabet olması gerekiyor. Her gün mutlu şekilde antrenmanlarımızı yapıp şampiyonluk yolunda ilerleyeceğiz.

"ÖNEMLİ OLAN GEÇMİŞ DEĞİL, GELECEKTİR"

"İlk geldiğim sezon çok gol attım. Ama futbolda önemli olan geçmiş değil gelecektir. Galatasaray'da oynamayı haketmelisiniz. Bunu gol atarak göstermelisiniz. Bu sezon 10-15 tane gol atabileceğimi düşünüyorum. Takım için önemli goller attım. Takımın en tecrübeli oyuncularından birisiyim ve genç oyunculara rol model olduğumu düşünüyorum. Onlara hangi yönde ilerlemeleri gerektiğini gösteriyorum. Emre Taşdemir buna çok güzel bir örnek. Sezona rezerv takımla başladı ancak daha sonra A takımla maça çıktı ve gol attı."

"BİR VEYA İKİ SENE DAHA FUTBOL OYNAYABİLİRİM"

"Şu anda Galatasaray'a konstantreyim. Elbette futbol içerisinde her şey olabilir. 1-2 sene daha futbol oynayabileceğimi düşünüyorum. Dediğim gibi sadece Galatasaray'a konsantre olmuş vaziyetteyim. Bir forvet olarak çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Çünkü Galatasaray taraftarı bana sevgi ve destek veriyor. Şu anda başka bir şey düşünmem çok yersiz. Geçmişe baktığımızda Galatasaray ile çok güzel bir hikayem var ve bunu sürdürmek istiyorum. Okan hocamız başarıyı çok isteyen, talep eden birisi. Eğer ben de ona bu sürede yardım edebilirsem çok mutlu olurum. 37 yaşındayım ve mutluyum. Gol “atmak çok önemli. Konsantrasyonumu Galatasaray için vermek istiyorum. 

"SABIRLI OLMAMIZ ÇOK ÖNEMLİ"

"Genç oyuncular için sabırlı olmamız gerekiyor. Sadece Galatasaray'da değil Türkiye'de çok yetenekli oyuncu olduğunu söyleyebilirim. Buradaki en önemli faktör sabır. Barış Alper bu sezon kendisini çok geliştirdi. Daha fazlasını da yapabileceğini düşünüyorum. Kerem yine aynı şekilde. Geçen sene yaptıklarını biliyoruz ve aynı şekilde devam etmesi gerekiyor. Yunus yeni bir sözleşme imzaladı ve ona daha iyi geleceğini düşünüyorum. Bunun yanında Emin ve Mete gibi değerli oyuncularımız var. Dediğim gibi sabırlı olmalıyız. Geçtiğimiz maç kalecimiz Okan Kocuk'a bir tepki vardı. Türk halkı duygusal olduğu için böyle bir tepki gösterdi ama bu konularda sabırlı olmamız çok önemli. Ayrıca burada Juan Mata gibi onlara çok iyi örnek oluşturabilecek bir isim var. Kendi aramızdaki sevgi, saygıyı koruyarak en iyi yönlerimizi onlara verebiliriz."