8 Aralık 2022 Perşembe 20:42

Barış Alper Yılmaz: "Kaldığımız yerden devam edeceğiz"

Barış Alper Yılmaz: "Kaldığımız yerden devam edeceğiz"

Galatasaray Futbol A Takımımızın genç futbolcularından Barış Alper Yılmaz, Antalya kampının ilk gününde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Barış Alper Yılmaz’ın açıklamaları şu şekilde:

“KENDİMİ ÇOK GELİŞTİRDİM”

"İstanbul'daki kampımız çok güzel geçti. Antalya'ya geldik. Burada da güzel bir kamp yapacağımızı düşünüyorum. Kazasız belasız bir şekilde geçmesini diliyorum. Zaman zaman form düşüklüğü olabiliyor. Futbol hep aynı oynanmıyor. Bazen hatalar yapabiliyoruz ama biz Galatasarayız. Taraftarlarımızın desteğiyle en iyi Galatasaray'ı göstereceğimizi düşünüyorum. İyi ve sıkı çalışıyoruz. Bir yıldır bireysel olarak profesyonel bir ekiple çalışıyorum. Olaya süreç odaklı bakıyorum. Kendimi çok geliştirdiğimi düşünüyorum. Daha da çok geliştireceğimi düşünüyorum. Daha iyi bir Barış olacağını düşünüyorum. 

Takım içi rekabet güzel bir şey. Herkes Galatasaray’ın başarısı için rekabet ediyor. Çok güzel arkadaşlığımız var. Rekabet olmazsa olmaz. Güzel bir rekabet bu. Ara bizim için iyi oldu. Ailelerimizi gördük. Kaldığımız yerden devam edeceğiz.” 

“BÜYÜK OYUNCULAR İLHAM KAYNAĞIMIZ”

“Takımda Icardi, Mertens ve Mata gibi büyük oyuncular var. Genç oyuncular olarak onlardan bir şeyler öğrenmemiz lazım. Genç oyuncular olarak takımda olduğumuz için mutluyuz. Özellikle Gomis ve Icardi'nden çok şey öğreniyorum. Onlar bizim ilham kaynağımız.”

“Hocam bana forvette şans veriyor. Nerede şans verirse elimden gelen katkıyı vermek istiyorum. Oradaki yeteneklerimi geliştirmek istiyorum.” 

“Burak Yılmaz´a benzetildiğimi çok söylüyorlar. Burak ağabeyi de çok seviyorum. Ona benzetilmek benim için çok büyük duygu. Hocam bana nerede şans verirse takımıma katkı vermek istiyorum.”

“HOCAM BENDEN ÇOK ÜMİTLİ”

“Her rakibe saygılıyız. Futbolda hiçbir şey belli olmuyor. Hocalarımızla birlikte kenetlenerek emin adımlarla ilerleyeceğiz.” 

“Galatasaray’a geldiğim ilk günkü Barış ile şimdiki arasında büyük fark var. Daha dağınık bir oyuncuydum. Her anlamda daha iyiyim. Profesyonel bir ekiple çalışıyorum. Daha iyi olacağımı düşünüyorum. Sezon başından beri sıkı çalışıyoruz. Beşiktaş maçında önemli bir şans verdi hocamız. Hocam da benden çok ümitli. Sürekli konuşuyoruz. Hocamın bana verdiği şansı o maçta boşa çıkarmadığım ve iyi mücadele ettim.” 

“Dünya Kupası’nda favorim Brezilya. Ülkemle bu turnuvada oynamak çok isterdim; ama olmadı. Kupayı yakından takip ediyorum.” 

“Taraftarımız çok büyük bir camianın parçası. Futbol her zaman aynı oynanmıyor. Bazen kötü oynayabiliyoruz. Taraftarlarımız bizi her zaman destekliyor ve desteklemeye devam etsinler. İyi bir Galatasaray olacağını düşünüyorum.”