15 Kasım 2022 Salı 20:04

Dostluk turnuvasında rakibimiz Rayo Vallecano

Dostluk turnuvasında rakibimiz Rayo Vallecano

Kulüpler Birliği Vakfı, iş birliği içerisinde olduğu LaLiga ile Katar'da gerçekleştirilecek Dünya Kupası nedeniyle liglere verilen arada dostluk turnuvası düzenliyor. Galatasarayımız, dört takımın yer aldığı turnuvada boy gösteriyor.

30 Kasım ve 6 Aralık tarihleri arasındaki turnuva Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu ve Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde oynanacak. Galatasaray, Fenerbahçe, Rayo Vallecano ve Villarreal takımları turnuvada yer alıyor.

Galatasarayımız, 3 Aralık Cumartesi günü saat 16.00'da İspanya La Liga ekiplerinde Rayo Vallecano'yu Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu'nda konuk edecek.

Bilet satın almak için tıklayın! 

Madrid ekiplerinden olan Rayo Vallecano, İspanya La Liga'da 22 puanla 8. sırada bulunuyor. Dünya yıldızı eski futbolcumuz Radamel Falcao, bu sefer Rayo Vallecano formasıyla Galatasaray'la tekrar buluşacak. 

Üyesi olduğu Avrupa Ligler Birliği aracılığıyla Avrupa’daki liglerle iyi ilişkiler kuran Kulüpler Birliği Vakfı, LaLiga ile 4 senedir ortak çalışmalar yürütmektedir.

2019 yılında İspanya’nın Madrid kentinde Süper Lig Kulüp Başkan ve üst düzey yöneticilerinin katıldığı 2 günlük kulüp yönetimi, lig yönetimi, altyapı ve teknolojik gelişmelerle alakalı çalıştay yapan Kulüpler Birliği Vakfı; yine 2019 yılında hazırladığı Lisans Talimatıyla alakalı yaptığı çalışmalar çerçevesinden LaLiga’nın kullandığı lisans talimatını incelemiş ve 2 günlük ortak çalışma yaparak tüm sistem detaylı olarak anlatılmıştır.

Futboldan uzak geçecek sezon arasında futbolseverlere yönelik düzenlenecek turnuvanın programı şu şekilde:

30 Kasım Çarşamba saat 20.00

Fenerbahçe - Rayo Vallecano / Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi

3 Aralık Cumartesi saat 16.00

Galatasaray - Rayo Vallecano / Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu

3 Aralık Cumartesi saat 19.00

Fenerbahçe - Villarreal CF / Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi

6 Aralık Salı saat 20.00

Galatasaray - Villarreal CF / Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu