25 Ağustos 2016 Perşembe 13:35

Eren Derdiyok: En Büyük Camiaya Geldim

Eren Derdiyok: En Büyük Camiaya Geldim

STSL Turgay Şeren Sezonu ilk hafta maçında Kardemir Karabük ağlarını havalandırarak Galatasaray'a 3 puanı getiren Eren Derdiyok, Cumartesi günü oynanacak Akhisar Belediye maçı öncesi basının karşısına çıktı.

Karabük mücadelesi için, "Galibiyetle başlamak istemiştik, hedefimize ulaştık. Oynadığımız futbolun çok daha kaliteli olması gerekiyor. İlk maçların zor geçeceğini söylemiştik. Daha da iyi olacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

Eren Derdiyok'un basın toplantısında, Galatasaray'ı takip eden muhabirlerin sorularına verdiği yanıtlar şöyle:

"HOCAYA BAĞLI"

"Lukas ile birlikte oynadığımızda sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Ama birlikte oynayıp oynamayacağımız hocamızın tercihine bağlı."

"EN BÜYÜK CAMİAYA GELDİM"

"Ben en büyük camiaya geldim. Elimden geldiğini yapmak istiyorum. Ne kadar çok oynarsam şampiyonluğa katkı duyarsam o kadar mutlu olurum. Elimden geleni takıma vermek istiyorum."

"KENARLARDAN BESLENİYORUM"

"İlk kez Karabük maçında ilk 11'de sahaya çıktım. Zamanla her şey oturacak ama bunun için süreç gerekecek. Birlikte, konuşarak, çalışarak saha içi pozisyonlarımızı ve görevlerimizi öğreneceğiz. Her forvet ya da oyuncunun kendine göre bir özelliği var. Ben de kenarlardan beslendiğimde daha çok gol atıyorum. Ama sırf benim için bu sistemle oynayamayız."

"BASKIYA HAZIR OLUNMALI"

"Burası beklentileri yüksek bir kulüp. Forvet olarak hem olumlu hem olumsuz daha çabuk göze batıyorsunuz. Baskı elbette olacak, her oyuncu buna hazır olmalı. Çünkü burada başarı odaklı oynuyoruz."

"BURAK YILMAZ'I ARATMAYACAĞIM"

"Burak abi burada elinden geleni yaptı. Onun oyun stilini çok severim. Onu aratmamaya çalışacağım."

"HEDEF GALİBİYET"

Manisa'da zor bir maç bizi bekliyor, galibiyet için gideceğiz. Karabük maçında İstediğimiz topu oynayamadık ama mücadeleyi kazandık. Akhisar ise ilk maçta kazanarak iyi takım olduklarını gösterdiler. Onlara göre kendimizi hazırlayacağız."

"HEDEF TAKIMIN BAŞARISI"

"Kendime henüz hedef koymadım. Buraya takımın başarısı için geldim. Gollerle takıma katkı sağlarsam ne mutlu bana. Takım kazandığında ben gol atmasam da olur. Takım için en iyisi olsun."

"KAPASİTEME ULAŞMADIM"

"Milli takım sonrası bir iki hafta tatilim oldu. Çocuğum dünyaya geldi ve İstanbul'da kaldım. Kasımpaşa ile ikinci kampa katıldım. İyi bir şekilde çalıştık. Galatasaray ile anlaştıktan sonra 3-4 gün transfer konusuyla geçti. Vücut hazırlığımı kaybettim. Takımla başladıktan sonra toparlanmam gerekiyordu. Beşiktaş maçında erken oyuna girince zorlandım da. İdmandan idmana maçtan maça daha iyi oluyorum. Daha kapasiteme ulaşmadım."

REKABET BAŞARI GETİRİR"

"İyi çalışıp formayı kapmak istiyorum. Bir forvete daha ihtiyaç duyulursa saygıyla karşılarım. Rekabet ne kadar olursa başarı da daha o kadar kolay gelir."

"ÇOK İYİ KARŞILANDIM"

"Takım arkadaşlarım beni beklediğimden de iyi karşıladı. Cana yakın, tecrübeli oyuncular var. Bu benim için avantaj. Selçuk abi, Wesley, Hakan abi takımdaki tüm isimler bana çok yakın davranıyor."

"DÖRT DÖRTLÜK HOCAMIZ VAR"

"Birçok hocayla çalıştım. Riekerink bana enerji veriyor. Sıkıntım olduğunda gidip konuşabileceğim bir isim. Eksiklerimizde yardımcı oluyor. Gerçekten dört dörtlük bir hocamız var."

"TARAFTARA ARMAĞAN"

Futbolcu olarak taraftar önünde oynamayı çok seviyoruz. Konya'daki Beşiktaş maçında meşaleler nasıl içeri alındı ilgilenmiyorum, bilmiyorum. Ama orada asıl taraftarın desteğini gördüm. Onlara ihtiyacımız olacak, o yüzden golü onlara armağan ettim..."