8 Şubat 2018 Perşembe 23:03

Fatih Terim'den açıklamalar

Fatih Terim'den açıklamalar

Galatasaray Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, 4-1 biten Atiker Konyaspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim'in sözleri şu şekildeydi:

“Oyun kalitemiz, isteğimiz, keyif veren futbol beni çok mutlu etti. Küçük avantajımız vardı ama biz ona göre oynamadık. İyi oynamak için ileride rakip alanda kalmaya özen gösterdik. Topun ve oyunun kontrolü bizdeydi. Oyuncularımı bu futbolları için tebrik ediyorum. Turu geçen skoru yakalamamıza rağmen son yarım saat de coşkulu, pozisyonlu ve baskılı oynadık. Yavaş yavaş düşündüğümüz bazı şeyler olacak inşallah. Bu yüzden oyuncularım tebrik ediyorum.”

“Sivas’ta kaybettikten sonra son 3 günü dolu dolu geçirdik. Teknik analiz esnasında bayağı konulara girdik. Arkasından bire bir taktik idmanlarımızda beraber olma suretiyle oyuncularımız ne istediğimizi daha iyi anladı.”

“Belhanda bizim iyi oyuncularımızdan birisi. Daha da iyi olacak inşallah. Oyuna tesir edecek. Belhanda’yla, Gomis’le, Yuto ile hep konuştuk. Ne istediğimizi daha net anladılar. Belhanda zaten yeteneği olan, hepimizin beklediği bir oyuncu. Galatasaraylılar Belhanda’yı bundan sonra orta sahada da görebilir. Sadece santrfor arkası değil... Bazı teknik adamların kazanış şeklileri değişiktir. Yetenekli oyuncuya ben hiçbir zaman sırtımı çevirmedim. Hep onlarla beraber oldum.”

“Selçuk, Hakan Balta, Martin, Sinan, Gomis, Feghouli çıkıncıya kadar ve Donk ile Serdar çok güzel bir maç oynadılar. Dolayısıyla takımızı tebrik ediyorum Kupada olmaktan da son derece mutluyum. Yarı final için Akhisar ile eşleştik bakalım...”

Fatih Terim sözlerini son olarak torunu Yaman’a selam göndererek tamamladı.