6 Mayıs 2020 Çarşamba 12:36

İdman raporu | 6 Mayıs Çarşamba

İdman raporu | 6 Mayıs Çarşamba

Galatasaray Futbol Takımı, koronavirüs sürecinde Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki antrenmanlarına sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak devam ediyor.

Oyuncularımız bu süreçte ilk olarak, liglerin ertelenme kararının alınmasının ardından Teknik direktörümüz Fatih Terim’in hazırladığı program çerçevesinde, kulübümüz tarafından kendilerine temin edilen ekipmanlar ile evlerinde bireysel antrenmanlar gerçekleştirdi.

Daha sonra özellikle Florya Metin Oktay Tesisleri’ne yakın ikâmet eden oyuncularımız, 15 Nisan tarihi itibarıyla bireysel antrenmanlarını tesislerimizde yapmaya başladı.

Üçüncü aşamada ise 28 Nisan tarihinden itibaren dörderli gruplar (28-29-30 Nisan, 4-5-6 Mayıs) ve üç ayrı seans hâlinde olmak üzere (saat 11.00’de birinci, saat 17.00’de ikinci, saat 18.30’da üçüncü grup) sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak çalışmalar yapılmaya başlandı.

Performans antrenörümüz eşliğinde gerçekleştirilen antrenmanlarda core hareketleri, mobilite çalışmaları, genel dayanıklılık ve kuvvet çalışmaları üzerinde duruldu.

Kalecilerimiz ise geçtiğimiz hafta başından itibaren haftanın üç günü kaleci antrenörümüz ile saha antrenmanlarına başladı.

Antrenmanlarımız; gruplar hâlinde ve sağlık ekibimizin kontrolünde, sosyal mesafe ve hijyen kuralları titizlikle uygulanarak gerçekleştirilmeye devam edecek.