13 Şubat 2020 Perşembe 00:01

"Lig şampiyonluğunu 'Mayıslar Bizimdir' diyerek kazanacağız"

"Lig şampiyonluğunu 'Mayıslar Bizimdir' diyerek kazanacağız"

Takımımızın, Aytemiz Alanyaspor'u 3-1 mağlup etmesine rağmen Ziraat Türkiye Kupası'na çeyrek final aşamasında elendiği karşılaşmanın ardından maçta iki golümüzü kaydeden oyuncumuz Adem Büyük yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Sözlerine maçtaki hakem kararlarını değerlendirerek başlayan Adem çıkan faul kararlarını ve kartları şu sözlerle yorumladı:

"Alanyasporlu oyuncular çok fazla yere yattılar. Hakem buna çok müsaade etti. İlk maçta avantajlı bir skor aldılar, o maçtaki hakem de buna müsaade etmişti. Mariano'nun toplam üç faulü var, ikisine sarı kart çıktı, kırmızı kart gördü. Alanyasporlu oyuncular maçından başından itibaren fauller yaptı, hakem bir tane kart çıkarmadı. Daha fazlasını yapabilecekken oyunun böyle durması, soğuması bizi etkiledi. Herkesin ayağına, yüreğine sağlık. Tabii ki şu an burada elendik, bu söylediklerim bu sonucun bahanesi değil. Bahane üretmek için değil gerçekleri söylemek için konuşuyoruz. Artık devamlılığı; bu ruhu, mücadeleyi ligde de sağlamamız gerekiyor. Artık tamamen lige odaklanacağız. Sonrasına da bakacağız."

Bu sezon gösterdiği iyi performansın dikkat çektiğinin söylenmesi üzerine oyuncumuz yükselen çizgisini şu sözlerle açıkladı:

"Burası büyük bir camia. Ben bunu daha önce de söyledim. Ben buraya savaşmaya geldim. 32 yaşındayım, 33'e gireceğim. Ben buraya yatmaya gelmedim. Futbol hayatım boyunca da hiçbir fedakarlıktan ve mücadeleden kaçmadım. Vücudum müsaade ettiği sürece savaşmaya devam edeceğim. Takımım için elimden geleni yapacağım. Bana güvenen, bu şansı veren hocalarıma; başta Fatih Hocam'a teşekkür ederim. Onun bende emeği çok büyük. Umarım bu şekilde devam ederim. Takımıma katkı vermeye, goller atıp asistler yapmaya umarım devam ederim. Umarım ben bunları yapmasam da kazanırız. En önemlisi her zaman bu. Bundan sonra tek bir hedefimiz var, lig şampiyonluğu. Onu da "Mayıslar bizimdir" diyerek, inşallah, kazanacağız."