18 Temmuz 2020 Cumartesi 23:30

Okan Kocuk: "Her antrenman ve her maç kendimi geliştirmeye çalışıyorum"

Okan Kocuk: "Her antrenman ve her maç kendimi geliştirmeye çalışıyorum"

Kalecimiz Okan Kocuk, Süper Lig Cemil Usta Sezonu 33. haftasında 3-1 kazandığımız Göztepe karşılaşmasının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalar yaptı.

Fernando Muslera'nın sakatlığının ardından kaleyi devralan Okan Kocuk, meslektaşından tam destek aldığını belirtti. Okan Kocuk, " Muslera'dan sonra kaleyi devralmak her kaleci için zordur. Uluslararası düzeyde gelmiş geçmiş en büyük kalecilerden biridir. Bu tartışmasız, sorgulanmaz. Ben her antrenman ve her maç kendimi geliştirmeye uğraşıyorum. İşim zor biliyorum. Her gün kendime bir şeyler katmaya çalışıyorum. Muslera da antrenmanlarda ve maçlarda yanımda olarak bana destek verdi. Çok büyük bir oyuncu, bana her zaman desteği tam. Ben her şeyden önce Galatasaray'a yakışır iyi bir karakter olmak istiyorum. Ondan sonra iyi bir kaleci olmak istiyorum." diye konuştu.

Bazı şanssız anların ardından demoralizasyon olabileceğini dile getiren kalecimiz, "Tabii ki futbol böyle bir şey. Her zaman işler yoluda gitmeyebilir. Çok iyi oynadığımız maçlar var; ama skoru bulamadığınızda istediğiniz sonucu alamıyorsunuz. Böyle durumlarda demoralize olabiliyorsunuz; fakat bu anlardan sonra ayağa kalkabilmek çok önemli. Mental olarak kendinizi iyi hazırlarsanız bunun üstesinden gelebilirsiniz." ifadelerini kullandı.

Antrenörümüz Fadıl Koşutan'dan ve kalecimiz Fernando Muslera'dan büyük destek aldığını ifade eden Okan Kocuk, "Fadıl hocaya teşekkür ederim, benimle sezon başından beri çok ilgileniyor. Bana katkısı çok fazla. Muslera da Fadıl hoca da çok iyi karakterler. Kim oynarsa oynasın Galatasaray'ın başarısı için ter döküyoruz. Umarım yıllar boyunca böyle devam eder." diyerek sözlerini noktaladı.