7 Kasım 2018 Çarşamba 03:29

Fatih Terim’den FC Schalke 04 maçı sonrası açıklamalar

Fatih Terim’den FC Schalke 04 maçı sonrası açıklamalar

Teknik direktörümüz Fatih Terim, 2-0’lik FC Schalke 04 maçı sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim’in ifadeleri şu şekildeydi:

“İlk yarı Şampiyonlar Ligi’ne uygun oynadık. Şampiyonlar Ligi’nde en az böyle oynanıyor. Son haftalarda 3-4 maça baktığımda bu kadar entresan golleri kaçıran biziz ama acayip golleri yiyen de biziz. Hiç alakası yokken maça golle başladık. Sonradan dengeledik. Rakibe zaman zaman baskı yapıp iyi bir pas oyunu da ortaya koyduk ama ilk yarıda sıkıştırdığımızda bulduğumuz birkaç pozisyonu da değerlendiremedik. İkinci yarı 2-0’dan sonra kırıldık, kırılgan bir takım olduk. Sadece bu değil, oyunu da bıraktık. Dolayısıyla FC Schalke 04’ü tebrik ediyorum.”

“Şampiyonlar Ligi’nde bu kadroları kurabilmek için idaresiyle, ekonomisiyle, tekniğiyle her şeyiyle ciddi planlama yapmak lazım. Buralar artık bu işin en son noktaları. Tabii, bunu daha detaylı konuşacağız. Ali Sami Yen’de oynarken gibi bize burada bu havayı yaratan gurbetçilerimize, Galatasaraylı kardeşlerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Onlar adına üzüldüm. Çünkü genel olarak biz burada galibiyetlere alışkınız. İlk yarı belki ama ikinci yarı kazanacak özellikle golden sonra skoru değiştirecek bir oyun oynamadık.”

“Kıran kırana bir maç olacak. Futbolda her şey var tabii ama UEFA’yı kazanabilmek için Lokomotiv Moskova’ya yenilmememiz kafi. Onun için de o atmosfer içerisinde, o düşünceyle oynayacağız. Seyircilerimizle, camialarımızla kurduğumuz hayallerimiz her zaman devam edecek. Ona göre daha organize olacağız. UEFA’nın bize vereceği izin veya vermeyeceği ceza ile birlikte daha iyi işler yapabileceğiz. Ama buralarda olmak istediğimiz bir gerçek.”