7 Kasım 2018 Çarşamba 03:37

Futbolcularımızdan FC Schalke 04 maçı sonrası değerlendirmeler

Futbolcularımızdan FC Schalke 04 maçı sonrası değerlendirmeler

Futbolcularımızdan Sinan Gümüş, Badou Ndiaye ve Mariano FC Schalke 04 karşılaşması sonrasında yayıncı kuruluşun sorularını yanıtladı.

Sinan Gümüş’ün açıklamaları şöyleydi:

“Bugün buraya büyük umutlarla geldik. Kesinlikle en az bir puan almak istedik. Maalesef olmadı. Oyuna şanssız bir anla başladık. İlk başta hemen golü yedik. Yine de birkaç gol pozisyonuna girdik, değerlendiremedik. Belki orada golü bulsaydık üç puanı alabilirdik. Grupta şimdi zor bir duruma düştük. Artık kendi elimizde değil. Ama tabii ki daha 2 maçımız var. Bunları kazanmak istiyoruz. Tabii ki bu hafta da Kayseri maçı var. Daha sonra milli takım arasına gireceğiz. Bugün üzücü bir gündü. Umarım bir dahaki maçtan galibiyetle ayrılırız. İyi pozisyonlara girdik, değerlendiremedik. Son haftalarda maalesef az gol buluyoruz. Biz forvetler ve ofansif oyuncular daha iyi çalışmamız, son vuruşlarımızı daha çok geliştirmemiz lazım. O yüzden maç esnasında tabii ki moral bozuluyor. Ama her maç olduğu gibi mücadelemizi sürdürüyoruz. Önümüze bakmamız lazım.”

Badou Ndiaye’nin maça dair görüşleri şu şekildeydi:

“Buraya üç puan için gelmiştik. Bunu da yapabileceğimize biliyorduk. Schalke bizden iyi bir takım değildi. Bunun da bilincindeydik ama ne yazık ki maçın başında gelen çok erken bir gol ister istemez moralimizi bozdu. Gerçekten çok üzücü ve sinir bozucu bir mağlubiyet olarak nitelendirebiliriz.”

Mariano ise şu değerlendirmelerde bulundu:

“Şampiyonlar Ligi çok başka bir seviye. Maçlar mutlaka kolay geçmiyor. Bugün de zor bir maçtı. Bunu da biliyorduk. Golü erken yedik, bu bizi etkiledi ama ne olursa olsun artık bu maçı bir kenara bırakmamız gerekiyor. Önümüzdeki iki Şampiyonlar Ligi maçımız daha var. Biri içeride Porto’yla, diğeri deplasmanda Lokomotiv’le. Onlara odaklanmamız lazım. Rusya’dan kesinlikle bir üç puan çıkarmamız gerekiyor ki grupta hala biraz iddiamız olsun. Son maça taşıyalım bir şeyi. Ondan sonra da son maçı oynayacağız.”