24 Kasım 2021 Çarşamba 18:41

Sofiane Feghouli: “Hedefimiz Marsilya maçını kazanmak ve üst tura lider çıkmak”

Sofiane Feghouli: “Hedefimiz Marsilya maçını kazanmak ve üst tura lider çıkmak”

Futbolcumuz Sofiane Feghouli, UEFA Avrupa Ligi E Grubu’nda oynayacağımız Marsilya mücadelesi öncesinde düzenlenen basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtladı.

"GALATASARAY’DA OLMAKTAN VE HOCAMLA ÇALIŞMAKTAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUM"

Galatasaray ve geleceğiyle ilgili düşüncelerini ifade eden Sofiane Feghouli, “Bildiğiniz gibi değişiklikler oldu. Çok oyuncu değiştiği için aslında sistem aynı; fakat oyuncuların tekrardan bir araya gelip bir bütünlük yakalaması, adapte olabilmesi biraz zaman alıyor. Takım olarak fena olmadığımızı düşünüyorum. Avrupa Ligi’nde de iyi bir şekilde devam ediyoruz. Ligde de iyi bir yere geleceğiz. Galatasaray’da çok mutluyum, hocamla çalışmaktan dolayı çok mutluyum. Takımdaki arkadaşlarımı da çok seviyorum.” şeklinde konuştu. 

Sofiane Feghouli, kendisine yöneltilen “Derbi sonrasında mental olarak ne durumdalar? Marsilya maçı öncesi neler söyler?” sorusuna şu şekilde yanıt verdi: 

“Fenerbahçe maçının analizini yaptık ve bu analizin sonucunda çıkarttığımız bu maçı kazanmamız gerektiğiydi. Açıkçası arkadaşlarıma baktığım zaman, onlarla konuştuğum zaman da Marsilya maçını kazanmak için motivasyonlarının çok yüksek olduğunu görüyorum ve iyi bir şekilde bitireceğimizi düşünüyorum.”

"HEDEFİMİZ YARIN OYNAYACAĞIMIZ MAÇI KAZANMAK"

Galatasaray’ın Avrupa ve lig performansını değerlendiren Sofiane Feghouli, “Biz takım olarak her maça ayrı ayrı hazırlanıyoruz. Baktığımız zaman üç günde bir maç oynamak kolay değil. Özellikle de bu seviyede oynamak kolay değil. Buna adapte olan, uymaya çalışan yeni oyuncularımız da var. Onlar için de kolay değil. Kendi adıma konuşursam geçmişe baktığımda son günde şampiyonluk kazandık. Dolayısıyla lig uzun, daha önümüzde uzun bir lig var. Avrupa’da asıl hedefimiz yarın oynayacağımız maçımızı kazanmak ve üst tura lider çıkmak.” ifadelerini kullandı. 

"FENERBAHÇE'YLE 10 MAÇ OYNASAK 9'UNU YENERDİK"

Sofiane Feghouli, Fenerbahçe maçıyla ilgili olarak ise şunları söyledi:

“Maç özelinde beni rahatsız eden bir şey olmadı. Fırsat bulup, o fırsatları değerlendiremedik. Bu maç tekrardan oynansa veya 10 maç oynansa 9’unu yeneriz. Bu futbol bazen böyle yenilgiler olabiliyor. Bunu bir kenara bırakıp daha çok yarın ne yapacağımıza bakmamız gerekiyor. Bizim için Marsilya maçı çok önemli.”