20 Mayıs 2018 Pazar 22:36

Yer Sarı Gök Kırmızı!

Yer Sarı Gök Kırmızı!

Ve Aslan kupasına kavuştu, Kral tacını taktı! Spor Toto Süper Lig’de en yakın rakibinin 3 puan önünde şampiyon olan Galatasaray, kupasını Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda düzenlenen görkemli bir törenle aldı.

Saat 17:45 sularında Florya Metin Oktay Tesisleri’nden yola çıkan takım otobüsümüz kalabalık bir konvoyun eşliğinde bu sezon 17’de 16 yaptığımız Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’na varırken burada 40 bin 253 taraftarca muhteşem bir atmosferde karşılandı.

Kulübümüzün kurulduğu yılı temsilen saat 19:05’te başlayan kutlama programı 6 LED ekranla an be an taraftarımıza aktarılırken DJ Suat Ateşdağlı’nın performansı, özel ışıklandırma sistemleri, lazer gösterileri, görsel efektler, tüm tribünlere asılan 21 özel bayrak, alev makineleri, discoball logolar, payroteknik gösterisi ve çok daha fazlası şampiyonluk kutlamasını muhteşem bir şölene çevirdi. Müzik grubu Gripin, şarkıcı Berkay ve Aleyna Tilki verdikleri mini konserle kutlamaya renk kattı.

Saatler 20:20'de şampiyonlar sahneye davet edilirken başarının Florya’daki gizli kahramanları, oyuncularımız, teknik heyetimiz ve yöneticilerimiz verilen aranın ardından kendi seçtikleri özel şarkılar eşliğinde 20:45'te teker teker sahneye davet edildi. Özellikle teknik direktörümüz Fatih Terim’in Şampiyonlar Ligi’nin resmi müziği eşlinde sahaya çıkması Türk Telekom Stadyumu’nun tribünlerinde büyük bir coşku yarattı. Oyuncularımız da 2018-2019 iç saha formasıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda kurulan sahneye çıkarken şampiyonluk kupası 21:50'de takımımızın ellerinde yükseldi.

Kupayı TFF Başkan Vekili Ali Dürüst ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu oyuncularımıza takdim etti. Şampiyonluk töreni, takımımızın kupayla tribünleri selamlaması ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

“İLKLERİN TAKIMI, İLKLERİN FORMASI”
Kutlama sonrası kısa bir açıklama yapan Fatih Terim ise şu ifadeleri kullandı: “Güzel bir kutlamaydı. Allah inşallah bizi hep beraber mutlu eder. İlklerin takımı Galatasaray olarak ilklerin formasıyla bu gece burada şampiyonluğu kutladık.”

FOTOĞRAFLAR: Ali Kemertaş, Fatma Erdoğan