6 Ocak 2016 Çarşamba 12:06

Galatasaray Dergisi 152. Sayısı Bayilerde

Galatasaray Dergisi 152. Sayısı Bayilerde

Galatasaray Dergisi’nin 152’nci sayısı bayilerdeki yerini aldı. Derginin ocak sayısının kapağında Galatasaray Futbol Takımı Kaptanı Selçuk İnan yer alıyor. 152’nci sayıda 2015 Nobel Kimya Ödülü’nü kazanan Prof. Dr. Aziz Sancar, Galatasaray’da 13 sezon boyunca ve başta UEFA Kupası ile Süper Kupa olmak üzere onlarca başarıya imza atan Ergün Penbe, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın Karadağlı oyuncusu Jelena Dubljevic, Galatasaray Spor Kulübü Su Sporlarından ve Atletizmden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Murat Atay ve Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı Kaptanı Can Ayvazoğlu ile yapılan söyleşiler bulunuyor. Ocak sayısında ayrıca Sinan Yılmaz’ın kaleminden Galatasaray futbol takımının ilk yarı performansı analizi, Galatasaray’ın Türkiye Kupası tarihi, Avrupa liglerinde son durum gibi dosya konuları da bulunuyor.

SELÇUK İNAN: BİRBİRİMİZE SAHİP ÇIKALIM

152’nci sayının kapağında Galatasaray futbol takımı kaptanı Selçuk İnan yer alıyor. Kaptanın sezon değerlendirmesi ve yeni sezon hedeflerini yeni sayımızda okuyacaksınız.

ERGÜN PENBE

Galatasaray’a UEFA Kupası’nı kazandıran penaltıların ilkini gole çeviren ‘Buz Adam’ ve hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın zirvesine çıkan kadronun ‘Kemik’ oyuncusu Ergün Penbe, kariyerindeki özel anları 152’nci sayımızda anlattı.

AZİZ SANCAR: KENDİMİ BİLDİM BİLELİ GALATASARAYLIYIM

Galatasaray Dergisi’nin ocak sayısında, 2015 Nobel Kimya Ödülü’nü kazanarak tüm Türkiye’yi sevince ve gurura boğan Prof. Dr. Aziz Sancar ile yapılan söyleşi de yer alıyor. Hücrelerin hasarlı DNA’ları onarma şemasını haritalandırdığı araştırmalarıyla 2015 Nobel Kimya Ödülü’nü kazanan, aynı zamanda koyu bir Galatasaray taraftarı olan Aziz Sancar, Galatasaraylılığını, en beğendiği oyuncuları ve çalışmalarını anlattı.

KUPA BEYİ

53 yılda, 21 final maçında 16 zafer. Neredeyse her üç Türkiye Kupası’ndan birinin sahibi ve finallerin tartışmasız favorisi Kupa Beyi, son şampiyon unvanıyla 2015-2016 sezonunda da Ziraat Türkiye Kupası’nda zaferi hedefliyor. Ocak sayısında kupaların hikayesini bu dosyada okuyacaksınız.

AVRUPA LİGLERİNDE NELER OLUYOR?

Ocak ayıyla beraber, pek çok ülkede sezonun ilk yarısı tamamlandı. Premier Lig’in son şampiyonu Chelsea, küme düşme hattına kadar gerileyerek yılın sürprizine imza atarken, Mancini’ye yeniden kavuşan Inter ise adeta küllerinden doğdu. Avrupa futbolunda neler oluyor? Bir önceki sezonun şampiyonları bugünlerde ne durumda? Dünyanın beş büyük ligini mercek altına aldık.

ANALİZ

Sinan Yılmaz’ın kaleminden ligin ilk yarısında Galatasaray.

JELENA DUBLJEVIC

Galatasaray Kadın Basketbol takımının 1987 doğumlu Karadağlı oyuncusu Jelena, basketbol kariyerini ve Türkiye’deki hayatını anlattı.

HASAN MURAT ATAY

Galatasaray Spor Kulübü Su Sporlarından ve Atletizmden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Murat Atay söyleşisi.

CAN AYVAZOĞLU

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı kaptanı Can Ayvazoğlu, ilk yarı değerlendirmesini ve takımın hedeflerini anlattı.

SOSYAL MEDYADA GALATASARAY

Sosyal medya analiz ve araştırma şirketi Somera’nın yaptığı analize göre Galatasaray’da 15 Kasım-15 Aralık tarihleri arasında en çok konuşulan gündem maddeleri.

OLİMPİYATLAR

Celal Gürsoy’un olimpiyatlar hakkındaki yazı dizisi, üçüncü bölümüyle yine olimpiyat tarihine ışık tutuyor.

MELİH ÇELEBİ

Türkiye’nin ilk milli voleybol maçında forma giyen 90 yaşındaki Melih Çelebi’nin çok özel anıları.

ŞUBELER

Galatasaray Kürek Takımı Baş Antrenörü Recep Selim Akıcı şubeyi, altyapı çalışmalarını ve Küçükçekmece Tesislerini anlatıyor.

SARI KIRMIZI

Sarı kırmızı renklere sahip takımlar incelememizde bu ayın konusu İskoçya’nın Motherwell F.C. takımı.