1 Ocak 2004 Perşembe 22:34

Galatasaray Dergisi 18.Sayı İçeriği

Galatasaray Dergisi 18.Sayı İçeriği

# galatasaray.org 1 YAŞINDA
Kulübümüzün resmi internet sitesi www.galatasaray.org 1. yaşını kutluyor. Galatasaray'ın dünyaya açılan pencerelerinden biri olan resmi sitemizin 1. yılda geldiği noktayı ve ulaşılmak istenen hedefi yetkililerle konuştuk.

# HAYAT DEVAM EDİYOR
İlk yarının son haftalarında aldığımız olumsuz sonuçlar ve bunların neticesinde gazetelerde okuduğumuz yorumlar içimizi kararttı. Acımasızca eleştiriler vardı gazete sayfalarında. Biz de bu sıkıcı günlerde arşive baktık, acımasız eleştirileri daha iyi analiz edebilmek için.

# ORHAN YÜCE
Sekiz yaşından beri Galatasaray camiasının içinde olan, bir dönem Yönetim Kurulu üyeliği de yapan şimdinin Disiplin Kurulu Başkanı Orhan Yüce, Galatasaraylı olmanın ne demek olduğunu ve anılarını bizlerle paylaştı. Keyifle okuyacağınız ve dersler çıkaracağınız bir söyleşi.

# SÖZ UÇAR PANKART KALIR
Taraftarların takımlarına olan sevgilerini göstermelerinin en güzel yollarından biri pankartlardır. Asılan her pankart taraftarların tribüne attıkları imza gibidir. Yaratıcı, vurucu, şairane... Taraftarın dünyasında pankartların yeri ayrıdır.

# GALATASARAYLILAR DERNEĞİ
Galatasaray tarihinin en köklü kuruluşlarından biri olan Galatasaraylılar Derneği'nin Başkanı Ahmet Yolalan ile "Cemiyet"i, camia ile ilişkileri, geçmişi ve bugünü konuştuk.

# INTERNETTE GALATASARAY
İnternet dünyasında elinizin altında bir rehberiniz yoksa o siteden bu siteye savrulabilirsiniz. Galatasaray Dergisi olarak biz de sizlere sanal alemde Galatasaraylı taraftarların kurdukları ve birbirleriyle iletişim sağladıkları sitelerin bir rehberini çıkarttık.

# TUFAN ERSÖZ
Sezona Coach Halil Üner'in teknik patronluğunda ve şampiyonluk iddiasıyla başlayan Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nın son dönemdeki performansıyla dikkat çeken oyuncusu Tufan Ersöz'le keyifli bir röportaj.

# MAÇ GÜNÜ
Aralık ayındaki tüm maçlar, soyunma odası fotoğrafları, yorumlar ve maçların hikayeleri alıştığınız formatta maç günü sayfalarımızda... Yine poster niyetine kullanabileceğiniz, tam sayfalık özel fotoğraflarımızla birlikte...

# GÜMÜŞHANELİ ASLANLAR
Galatasaray'ın her maçında onların pankartını görürsünüz. Onlar pankartlarıyla beraber her şart ve koşulda Galatasaray'ın yanında yer alıyorlar. Peki kim bu Gümüşhaneli Aslanlar?

# ALMANYA'DAN GALATASARAY GEÇTİ
UEFA'nın aldığı karar neticesinde Şampiyonlar Ligi'inde İstanbul'da oynanması gereken Juventus maçı Almanya'da oynanınca herkes bir gerçeği tekrar gördü...

# GALATASARAY FUTBOL ALTYAPI
Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, Futbol Altyapı'nın misafiri olduk ve B Genç Takımımızla bir gün geçirdik. Genç takım oyuncularımızın hayallerini ve gerçekleştirmek istedikleri hedeflerini sayfalarımızda bulabilirsiniz.

# EL SUPERCLASICO
Her Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşmasından önce gündeme gelen, tartışmasız bir numara olan River Plate-Boca Juniors derbisi. Bu büyük derbinin Arjantinliler için anlamı, rekabetin tarihi ve kökenleri, unutulmaz maçlar...

# 1997-1998 ŞAMPİYONLUĞUMUZ
3. yıldızı takmaya az kaldı. Mehmet Ali Gökaçtı, arşivlerin tozlu koridorlarından yazmaya devam ediyor. Sırada 12. şampiyonluğumuz var.

HER SAYIDA

#8 YAKIN PLAN
Fotoğraflara sabitlenen "an"lar.

#14 YÖNETİMDEN
Özhan Canaydın kendisine yöneltilen eleştirileri değerlendiriyor.

#16 FLORYA'DAN
Teknik Direktörümüz Fatih Terim, önemli açıklamalarda bulunuyor.

#18 HABERLER
Kulüpten, Florya'dan, şubelerden, yurtdışından haberler, izlenimler, olaylar ve söyleşiler...

#32 KÜKREYEN GÜNLÜK
Kanat Atkaya, "gol sevinci"nin kendisindeki ve çevresindeki evrimi üzerine tesbitlerde bulunuyor.

#56 KAPALI GÜNLÜKLERİ
Bu sayımızdan itibaren aramıza yeni bir arkadaşımız katılıyor. Aktüel ve Fanatik'ten yazılarıyla tanıdığımız "kapalının" bayan müdavimlerinden Ebru Kılıçoğlu, ilk yazısına kardeşi Banu'yu anlatarak başlıyor.

#62 TARİHTEN SAYFALAR
Galatasaray'ın her biri şanlı zaferlerle, kahramanlarla ve birbirinden ilginç olaylarla dolu tarihinden sayfalar.

#124 SARI-KIRMIZI
Bu ay sarı-kırmızı kareler bölümümüzde Belgin Genç'in fotoğrafları ağırlıkta.

#132 DÜNYADAN
Kıyıda köşede kalmış ama bizce mühim futbol haberleri bu bölümde.

#140 BULMACA
Bu sayıdaki bulmacamızı doğru bilip dergi@galatasaray.org'a gönderen ilk 5 kişiye orijinal Galatasaray forması armağan ediyoruz.