12 Nisan 2019 Cuma 12:15

Galatasaray Dergisi’nin 187. sayısı raflardaki yerini aldı

Galatasaray Dergisi’nin 187. sayısı raflardaki yerini aldı

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımızın yıldız oyuncuları Zach Auguste ile Caner Erdeniz’in, Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Takımımızın başarılı pasörü Nursevil Aydınlar Gökbudak ve Galatasaray Erkek Voleybol Takımımızın başarılı smaçörü Yasin Aydın’ın röportajlarının bulunduğu 187. sayımızdaki konulardan bazıları şöyle:

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımızın yıldız oyuncularından Zach Auguste ile takımımızın geçirdiği sezondan kariyer hedeflerine, İstanbul’da zamanını nasıl geçirdiğinden moda tercihlerine ve NBA’de tuttuğu takıma kadar çok samimi bir sohbet gerçekleştirdik.

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımızın tecrübeli isimlerinden Caner Erdeniz Galatasaray Televizyonu’nda yayınlanan Ebru Gürsoy’un sunduğu Sahanın Yıldızları programına konuk oldu. 90’lı yılların sokak basketbolundan ilham alan, köpekleri Hector ile Leyla’ya gözü gibi bakan ama bir kuş gibi özgürlüğüne düşkün olan, basketbolun profesyoneli müziğin amatörü Caner Erdeniz’in açıklamaları Galatasaray Dergisi’nin yeni sayısında.

2013 yılında ilk profesyonel sözleşmesini Galatasaray ile imzalayan genç pasör Nursevil Aydınlar Gökbudak, 6 yıldır sarı kırmızı formayı terletiyor… Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Takımımızın başarılı pasörü Nursevil ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

6 yıl önce Bursa’dan İstanbul’a transfer olan genç smaçör Yasin Aydın hırsı, mücadelesi ve başarısıyla adından sıkça söz ettiriyor… Galatasaray Erkek Voleybol Takımımızın başarılı oyuncularından Yasin Aydın, Tofaş’ta başlayan voleybol serüveninden Galatasaray kariyerine, takımın genel durumundan CEV Cup macerasına kadar birçok konuyu Galatasaray Dergisi’ne anlattı.

Takımımızda bu sezon Onyekuru ve Feghouli etkisi gözle görünür şekilde hissediliyor… Orta sahada takıma skor olarak önemli katkıda bulunan iki oyuncunun Galatasaray öncesi ve sonrası kariyer çizgisini sizler için inceledik.

CEV Cup’ta finale kalarak büyük bir başarıya imza atan Galatasaray Erkek Voleybol Takımımızın Avrupa serüveninin tüm ayrıntıları Galatasaray Dergisi 187. sayısında.

Paul Dawkins anısına… 80’li yıllarda kazanılan iki şampiyonluğun mimarlarından, Spor Sergi’de “Bombarasi” ile başlayan tezahüratların en büyük nedenlerinden, geçmişe basketbolla dönünce aklımıza ilk gelenlerden… “Bir Paul Dawkins vardı”

Galatasaray’ın en kıdemli üyesi olan Ali Fuat Diriker ile Galatasaray Lisesi’ne girdiği günlerden bugüne uzanan bir yolculuk yaptık… İki ay önce 101 yaşına basan Diriker’in açıklamaları Galatasaray Dergisi’nde.

Kalecilik yalnızca mücadelenin bir parçası değil, ölüm kalım terazisinin hangi kefesinde yer alacağınıza dair bir belirsizlik hali… İşte o belirsizlik hallerinden bazılarına, Muslera öncesi unutulmaz kaleci performanslarına göz gezdirdik.

Kolej basketbolunun en büyüğünün belli olduğu, dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan March Madness Turnuvası’nı sizler için derledik.

Ayrıca Galatasaray’a dair haberler, arşivlerde kalmış fotoğraflar, geçtiğimiz ayın futbol maçları, satranç arenasındaki son gelişmeler ve sarı kırmızı sayfalar Galatasaray Dergisi’nde...