11 Mart 2019 Pazartesi 14:25

Galatasaray Dergisi’nin 186. sayısı raflardaki yerini aldı

Galatasaray Dergisi’nin 186. sayısı raflardaki yerini aldı

Galatasaray Erkek Voleybol takımımızın antrenörü Umut Çakır, Erkek Voleybol Takımımızın oyuncuları Melih Sıratça ile Muzaffer Yönet’in röportajlarının bulunduğu 186. Sayımızdaki konulardan bazıları şöyle:

 Galatasaray’ın eski voleybolcularından Umut Çakır, Galatasaray’da antrenörlük kariyerinde sekizinci sezonunu geçiriyor. 2012 sezonunda voleybol altyapı antrenörlüğü görevine getirilen Çakır, 2015 yılından beri Galatasaray Erkek Voleybol Takımımızın yardımcı antrenörlük görevini başarıyla yürütüyor. Umut Çakır ile sporculuk döneminden antrenörlük deneyimine, takımımızın genel durumundan Galatasaray’daki hedeflerine kadar birçok konuyu konuştuk.

Biri Galatasaray altyapısından yetişen ve son 6 sezondur A takım formasını başarıyla terleten Melih Sıratça… Diğeri gelecek vadeden, genç yeteneğimiz Muzaffer Yönet… Galatasaray Erkek Voleybol Takımımızın genç isimleri voleybola başlama nedenlerinden takımın genel durumuna, hayallerinden hedeflerine kadar birçok konuyu Galatasaray Dergisi’ne anlattı.

Sinema tarihine bakıldığında yaşamın içinde var olduğumuz, bizi var eden her an, her olay bir film olarak karşımıza çıkar. Hal böyle olunca elbette konusunu spordan alan, mücadele, kazanma ve kaybetme üzerine kurgulanmış pek çok film de izleyici ile buluşmuştur. Biz de bu sayımızda sinema tarihinin unutulmaz spor filmlerini sizler için derledik.

Başarıya giden yolda her zaman aşılması gereken engeller bulunur. Bu engelleri aşmak elde edilen başarının hazzını arttırırken arkasında unutulmaz anılar bırakır. Şampiyonluk yolculuklarında da çok kritik kırılma anları ve bu anlarda yaşanan hikayeler manşetleri süsler. Hele ki bu kırılmalar stres seviyesinin iyice arttığı son dakikalarda yaşanınca hafızalarda yıllarca silinmeyecek hatıralar bırakır. Bu yazımızda Galatasaray’ın yakın geçmişindeki son dakika zaferlerini hatırladık.

Drone’lar, 4K yayınlar, VAR sistemi, saniyeler içerisinde alınabilen biletler… Artık teknolojiyi ve onun konforunu günümüz futbolunun her noktasında hissedebiliyoruz. Yıllar geçtikçe bu gelişim daha da hızlanacak. Peki bu imkanların olmadığı zamanlarda futbol ve tribün kültürü nasıldı? Gelin hep beraber 1980’li yılların Türk futbolunda kısa bir gezintiye çıkarak tribün ritüellerini ve alışkanlıklarını inceleyelim.

“Defansımız sağlam olsun, şampiyonluk gelir” düsturunu sağlayan isimler vardır. İşte Galatasaray’ın son 20 senesindeki Şampiyonluk getiren savunma denklemleri…

Tarihinde zaman zaman zorlu süreçler yaşasa da her seferinde tüm dünyayı şaşkınlığa düşüren geri dönüşlere imza atıyor Galatasaray. Bu durum öylesine ün kazandı ki, Avrupa basınında Boğazın Boğası (Bull of Bosphorus), Türk Devi (Turkish Giants) gibi lakaplarla anılan takımımız, bu başarısı sayesinde bir isimle daha anılır oldu: Geri Dönüşün Kralları (Comeback Kings).

“Gördüklerime istatistiklerden daha fazla güvenmem gerektiği fikrine kanmıyorum. Çünkü şapkasından tavşan çıkaran sihirbazlar gördüm ve aslında tavşanın o şapkanın içinde olmadığını biliyorum!” Billy Beane’in Moneyball’daki sözleri… Öngörüleri çöpe atıp, rakamların şahitliğinde başarıya koşan bir adamın hikayesi elbette dikkat çeker. Kısaca, başarı için bir ihtimal daha var.

Ayrıca Galatasaray’a dair haberler, arşivlerde kalmış fotoğraflar, geçtiğimiz ayın futbol maçları, satranç arenasındaki son gelişmeler ve sarı kırmızı sayfalar Galatasaray Dergisi’nde...