13 Şubat 2019 Çarşamba 14:43

Galatasaray Dergisi’nin 185. sayısı raflardaki yerini aldı

Galatasaray Dergisi’nin 185. sayısı raflardaki yerini aldı

Bayan Voleybol Takımımızın başantrenörü Ataman Güneyligil, Bayan Voleybol Takım menajerimiz Nihan Güneyligil ve şu anda Galatasaray Spor Kulübü Altyapı Yüzme Menajerliği görevini üstlenen eski rekortmen yüzücü Osman Zengin’in röportajlarının bulunduğu 185. sayımızdaki konulardan bazıları şöyle:

4 sezondur Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Takımımızın Başantrenörlüğü görevini başarıyla yürüten Ataman Güneyligil ve Takım Menajerimiz Nihan Güneyligil ile voleybola ve hayata dair keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Futbol takımımız, devre arasında yaptığı altı yeni transfer ile gücüne güç kattı. Transferlerimizin kariyer yolculukları dergimizin yeni sayısında yer alıyor. 

Galatasaray Lisesi’nin ihtişamlı kapısının 150 yıl boyunca neler gördüğünü araştırmacı yazar, iletişimci İzzeddin Çalışlar kaleme aldı. 1868 yılından günümüze Galatasaray Lisesi’nin İstiklal Caddesi’ne bakan kapısının hikayesi dergimizin 185. sayısında okurlarımızı bekliyor.

Bursa’da başlayan bir hayat… Ardından babasının ağabeyine bıraktığı vasiyetle Galatasaray Lisesi’nin kapısından girmesi ve bir daha o kapıyı hiç dışarıdan kapatmaması... Bugün 83 yaşında olan Turcan Hoca yetiştirdiği yüzlerce öğrenci ile geleceğe ışık tutuyor ve kalbi halen Galatasaray için çarpıyor. Turcan Bolayır, öğrencilik yıllarından başlayarak Galatasaray ile geçirdiği yılları dergimize anlattı. 

64 rekor ve 200’den fazla altın madalyanın sahibi bir yüzücü Osman Zengin… Şimdilerde Galatasaray Spor Kulübü Altyapı Yüzme Menajeri görevini başarıyla yürüten Zengin, aynı zamanda Master Yüzme Takımımızın da kadrosunda yer alıyor. Yüzme kariyerinde birçok başarıya imza atan Osman Zengin ile yüzme şubemizin hedefleri hakkında konuştuk.

Her yıl şubat ayının ilk pazar günü oynanan ve NFL şampiyonunun belirlendiği Super Bowl karşılaşması spor, eğlence, reklam ve eğlence sektörlerinin en önemli etkinliklerinden biri. Super Bowl’un Dünya çapında nasıl bu kadar büyük bir organizasyon haline geldiği de dergimizin bu ayki konuları arasında.

Geçtiğimiz ay TESFED Zula Türkiye Kupası’nda şampiyonluğa ulaşarak Galatasaray Müzesi’ne 4. şampiyonluk kupasını getiren Galatasaray Espor Zula Takımı, bizlere yaşamlarını sürdürdükleri Galatasaray Espor Oyun Evi’ni açtı.

Ayrıca Galatasaray’a dair haberler, arşivlerde kalmış fotoğraflar, geçtiğimiz ayın futbol maçları, satranç arenasındaki son gelişmeler ve sarı kırmızı sayfalar Galatasaray Dergisi’nde...