18 Şubat 2023 Cumartesi 14:24

Galatasaray Dergisi’nin 229. sayısı ücretsiz yayında!

Galatasaray Dergisi’nin 229. sayısı ücretsiz yayında!

21 yıl önce yayın hayatına başlayan, geçtiğimiz yıla yepyeni bir içerik, yeni bir editöryal yaklaşım ve yepyeni bir tasarımla giren Galatasaray Dergisi, 2023 yılında da okuyucuları ile buluşmaya devam ediyor.

Galatasaraylıların çok uzun zamandır özlemini duyduğu kaliteli içeriğiyle ve tasarımıyla dijital yayına başlayan Galatasaray Dergisi’nin 229. sayısı, tüm Galatasaraylıların okuması için ücretsiz yayında!

Galatasaray Dergisi ekibinin hazırladığı bu yeni sayı, çok zengin içeriği ve tasarımıyla Galatasaray'ın büyüklüğünü, çeşitliliğini, derinliğini, kapsayıcılığını ve entelektüel kapasitesini sergiliyor. Futbol dışında da Galatasaray camiasının isimlerini konuk eden yeni dergi, sosyolojiden sanata, felsefeden tiyatroya, gençlerden duayenlere, kadınlardan tarihe, kitaplardan branşlara, söyleşilerden anekdotlara, ay boyunca okunabilecek dopdolu içeriğiyle Galatasaray’ın Gelenekten Geleceğe sonsuz sürekliliğini temsil etmeye devam ediyor.

100 sayfalık Galatasaray Dergisi’nin 229. sayısını ücretsiz olarak aşağı linkte tıklayarak, okurlara kolaylık sağlayıcı birçok yardımcı özellikleri içeren özel e-dergi programıyla okumaya başlayabilirsiniz.

Galatasaray Dergisi'nin 229. sayısını ücretsiz olarak okumak için TIKLAYINIZ!

ACIMIZ ÇOK BÜYÜK

6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde gerçekleşen ve Gaziantep, Osmaniye, Malatya, Adıyaman, Adana, Diyarbakır, Kilis ve Şanlıurfa'da yıkıma ve binlerce can kaybına yol açan depremler Türkiye’yi yasa boğdu. Bu felakette, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

‘KRAL’IN DOĞUŞU

1936 yılının ikinci aynın ikinci günü. İzmir Karşıyaka Çiftefırınlar’da bir evde bir güneş doğuyordu. Hasan Oktay ve Fatma Oktay’ın sekiz kız çocuğu olmuş fakat beşi hayatını kaybetmişti. İşte bu kız çocuklarından sonra doğan dokuzuncu erkek çocuktu Metin Oktay.

BÜYÜK BAŞKAN SELAHATTİN BEYAZIT

İki farklı dönemde (1969-73 ve 1975-79) 8 yıl boyunca Galatasaray Başkanlığı yapan Selahattin Beyazıt’ı geçen yıl kaybettik.

DOYMADIK DOYAMADIK: KAJGANIÇ

Galatasaray ve Türk futbol tarihinin en hüzünlü sayfalarından biridir Kajganiç’in hayatına dair...

GALATASARAY-FENERBAHÇE: 7-0

Ezeli rekabette hâlâ aşılmaz nokta olarak yer alan Fenerbahçe’ye karşı kazanılan meşhur ‘7 kişiyle 7-0’lık maçta Galatasaray’ın dört golünü Celal İbrahim atmıştı.

TORSTEN GUTSCHOW

Galatasaray´da 19 resmi maçta forma giydi, 12 gol attı. Ancak o sıradan bir futbolcu değildi. Çünkü Doğu Almanya istihbarat örgütü STASİ´nin en popüler ajanlarından biri olduğu iddia ediliyordu.

JUDODA HEDEF AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

2022 Spor Toto Süper Lig müsabakalarını kadın ve erkeklerde şampiyon olarak zirvede tamamlayan judo şubemizin A Takım Antrenörü Ercan Çakıroğlu, takımlarımızın başarısını, yeni hedeflerini ve Olimpiyat hazırlıklarını Galatasaray Dergisi’ne anlattı.

LÉO DUBOIS: JOKER

Galatasaray’ın Fransız oyuncusu sağ beki Léo Dubois, Okan Hoca’nın sol bekte verdiği görevi de hakkıyla yerine getiriyor. Takım içinde tam bir joker olan Dubois ile keyifle okuyacağınız bir röportaj gerçekleştirdik.

MÜZE

Galatasaray Stadyum Müzesi kuruluş öyküsü

SELÜLOZ KOKAN KİTAPLAR

Kitap raflarında yerini alan inceleme, teori, anı, tarih ve edebiyat konularında oluşan kitap seçkimiz...

KÜLTÜR SANAT

Grammy ödülleri sahiplerini buldu.

HABERLER

Şubat ayının Galatasaray gündemi... Toplantılar, duyurular, şubelerden haberler…

MAÇ GÜNÜ

Futbolda oynadığımız Alanya, Antalya, Giresun, Ümraniye, Trabzon maçlarının hikayeleri. Basketbol, voleybol, kadın futbolu ve tekerlekli sandalye basketbolunda bir ayın ayrıntılı müsabaka kayıtları...

BULMACA

5 soru hem bugünden hem geçmişten… Galatasaray bilgimizi test ediyoruz.