15 Mart 2012 Perşembe 16:09

Açıklama

Açıklama

Bugün Hürriyet Gazetesi’nin Kelebek ekinde “W Hotel Kaçamağı” ve Vatan Gazetesi’nde “30 Dakika Dayanın Yeter” başlığı altında yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu tür hayali haberler; gazetecilik etik ve ilkelerine aykırı ısrarla devam eden gerçek dışı yayınlar; Galatasaray futbol takımının ve oyuncularının motivasyonunu bozmaya yönelik beyhude çabalar olarak arşivlerde yerini almaya mahkumdur.

Gazetecilik ilkelerini çiğneyen anlayışın ürettiği  mesnetsiz iddialar ne yazık ki Fenerbahçe-Galatasaray maçı öncesinde artarak yayılırken bu tarz yayın anlayışının bir getirisi olmadığını kavrayamayan zihniyet ne yazık ki  gerçeğin ışığı altında kaybolacağını da görmemektedir.

Türk futbolunun içinde bulunduğu bugünkü ortamda; bu güzel oyunun gelişmesinde ve büyümesinde 100 yılı aşkın süredir etkin rol oynayan ve oynamaya devam edecek olan iki güzide kulübün, bu önemli karşılaşma öncesi bu tür haberlere konu edilmesini manidar buluyor ve futbolun bu tür magazinsel yaklaşımları hak etmediğini biliyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla,

Galatasaray Spor Kulübü