3 Mayıs 2012 Perşembe 13:07

Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Basın Toplantısı Düzenlendi

Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Basın Toplantısı Düzenlendi

4-6 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan “Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Finalleri” basın toplantısı  Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal’ın katılımıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da yapıldı.

Basın toplantısında yer alan isimler arasında Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, turnuvanın ana sponsoru Ströer Kentvizyon Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gülçin Ulutürk, Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Şube Sorumlusu Sinan Kalpakçıoğlu, Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Baş Antrenörü Sedat İncesu ve takım kaptanı Özgür Gürbulak da bulunmaktaydı. 

Başkan Ünal Aysal, "Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, bildiğiniz gibi bu turnuvaya 6 yıldır katılmakta olup çok önemli başarılar elde etmiştir. Bugün Galatasaray Spor Kulübü olarak bu organizasyona burada ev sahipliği yapmaktan son derece mutluyuz. Bu vesileyle bu şampiyonanın ana sponsoru Ströer Kentvizyon ve şubemiz kurulduğu günden beri sponsorluğunu yüklenmiş olan Denizbank'a ve bu turnuvaya değerli katkılarda bulunmuş olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT'ye teşekkürlerimi sunuyorum. Huzurlarınızda bütün sporculara başarılar diliyorum." sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, "Sayın Başkan'ın açıkladığı gibi bugün çok önemli bir organizasyonun basın toplantısını yapıyoruz. İstabul'da başlayıp üç gün boyunca devam edecek Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Finalleri'nin heyecanını yaşıyoruz. Bilindiği gibi ülkemizde 8,5 milyon engelli vatandaşımız var, aileleriyle birlikte baktığınızda nüfusumuzun neredeyse dörtte biri etkileyen bir konu. Bu çerçevede de Galatasaray Spor Kulübü'nün bu şekilde bir inisiyatifi senelerdir yürütüyor olması çok onurlu, erdemli bir davranış ve engellilerin önündeki engelleri nasıl kaldırıldığını açıkça gösteren ve üstün başarılara imza atan Galatasaray Tekerlekli Basketbol Takımı'nın bu kez de başarılı olacağına inancımız tamdır. Denizbank Finansal Hizmetler Grubu olarak, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur"  çerçevesinde Türk sporuna büyük finansmanı sağlayan futbol kulüplerimizin yanındayız. 360 milyon doların üzerinde bir finansmanla kulüplerimizin sermaye piyasası işlemlerini de yapmaktayız. Galatasaray'a yaptığımız geneldeki sponsorluk desteğimizin bir parçasını da her yıl Engelsiz Aslanlar'a ayırıyoruz ve onların başarılarıyla çok gururlanıyoruz. Onlar ülkemizde ve dünyada engelli insanlara cesareti, özgüveni aşılıyor ve engellilerin imkan verildiğinde her türlü önemli olayda çok başarılı şekilde faaliyet göstereceklerini en açık biçimde kanıtlıyorlar. Sayın başkanımıza, böyle bir imkanı bize verdiği için, Galatasaray yönetimine çok teşekkür ediyorum. Sevgili koçumuza ve oyunculara da bu şampiyonada başarılar diliyorum." diyerek sözlerini bitirdi.

Turnuvanın Ana Sponsoru olan Ströer Kentvizyon Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gülçin Ulutürk, "Bu organizasyonu destekliyor olmaktan dolayı çok mutluyum ve gururluyum. Her anlamda önemli bir organizasyon, özellikle sosyal sorumluluk projesi olarak. Biz bir açık hava, reklam firmasıyız. Bütün isteğimiz herkesin bu konuya ilgi duyması. Bu kadar zor bir spor, başarıyla yapılabiliyorsa engelliler hayata çok farklı alanlarda katılım gösterebilirler. Biz bunu anlatmak istedik. Bu organizasyonda emeği geçen herkesin, öncelikle de ev sahipliği yapan Galatasaray Spor Kulübü'ne teşekkür etmek istiyorum ve başarılarının devamını diliyorum." şeklinde konuştu.