28 Şubat 2024 Çarşamba 23:18

Engelsiz Aslanlar Balosu, Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirildi

Engelsiz Aslanlar Balosu, Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirildi

Galatasaray Spor Kulübü’nün Paralimpik hedefleri günden güne şekillenerek çok yakın bir geleceğin sportif takvimlerine girmeye hazırlanırken, Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızı bir kez daha onurlandırmak adına düzenlenen Engelsiz Aslanlar Balosu, Çırağan Sarayı Balo Salonu’nda gerçekleştirildi.

Görkemli baloda Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu, sporcularımız ve antrenörlerimiz, camiamızın önde gelen isimleri, çalışanları bir araya geldi. 

Behzat Gerçeker ve Enbe Orkestrası baloda müzik şöleni verirken DJ Suat Ateşdağlı da gecede sahne alarak ziyaretçilere büyük coşku yaşattı. 

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kulu Basın Sözcüsü Rıza Morova şu konuşmayı yaptı:

Değerli Konuklar, Sevgili Galatasaray Ailesi,

Engelsiz Aslanlar Balosu’na hepiniz hoş geldiniz.

Galatasaray Spor Kulübü olarak 2005 yılında Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızı Basketbol Şubemiz altında kurarak, bugünün tohumlarını 20 yıl öncesinden atmıştık. Şubenin kurulmasında ve son derece yüksek başarılarla dolu süreçte emeği geçen tüm Başkanlarıma, Yönetim Kurulu üyelerine, Teknik ve İdari kadrolar ile bugüne kadar ter dökmüş tüm sporcu kardeşlerime minnet, teşekkür ve saygılarımı sunarım. 19 yıllık geçmişimizde toplamda 4 Kıtalararası, 5 Avrupa Şampiyonlar ligi, 2 Eurocup ve 10 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu kazanarak kırılması güç bir rekora imza atılmıştır. Başlamak için mükemmel olmak zorunda değiliz, ama mükemmel olmak için başlamak zorundayız. 

İşte, 20 yıl evvel bu düşünce ile yola çıkan Engelsiz Aslanlarımızın geldiği nokta….. Bu başarıların önümüzdeki yıllarda artarak devam etmesi için hep birlikte desteğimizin süreceğine inanıyorum.

Artık Dünyada herhangi bir ayrım yapmaksızın tüm branşlarda fiziki engeli bulunan sporcuların müsabakalarının ana branşlarla entegrasyonu sağlanıyor. Bu bağlamda, Tekerlekli Sandalye Basketbol ile başlayan 20 yıllık paralimpik  tecrübemiz ile mevcut branşlarımıza entegre olarak yönetilecek “Galatasaray Paralimpik Akademimizi” hayata geçirmek üzere attığımız adımı büyük bir gururla paylaşmak isterim. 

Hayatta aşılmayacak engel yoktur; tartışılmaz bir kural vardır : “Yapabileceğini düşünen yapabilir, yapamayacağını düşünen yapamaz” . Kurulan hayallere ve engelleri aşarak hedeflere ulaşmak için istek, inanç ve mücadele hırsının yanında belli desteklere ihtiyaç duyulur. Türkiye’nin en büyük Spor Kulübü ve önde gelen Sivil Toplum Örgütlerinden olan “GALATASARAY”ımızın “ BİRLİKTE 1905” sloganı ile başlattığımız bu yoldaki yürüyüşünde  bu akşam burada “ Bu takımın bir parçası olarak  engellerin aşılmasına destek olabilmek için hep birlikteyiz”.

Gelelim teşekkürlere…

Başta, bu geceyi düzenlememiz için bizleri motive eden ve desteklerini esirgemeyen Başkanımız Dursun Aydın Özbek ve kıymetli eşi Sayın Mesude Özbek’e, Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma,

Çok kıymetli Galatasaray Camiasına,

Çok sevgili Behzat Gerçeker ve Değerli Orkestrasına,

Nef Sanat tarafından desteklenen hafif müzik beşlisine,

Galatasarayımızın en özel gecelerinde güzel enerjisi ve varlığı ile her zaman yanımızda olan Sevgili Suat Ateşdağlı’ya,

Bu gece bu harika atmosferi yaratan A46 Organizasyon ve Çırağan Palace Kempinski Otel’e Antrenman ve maç programlarını zorlayarak birbirlerine destek için  aramızda bulunan  sporcularımıza ve teknik kadrolarımıza, 

Gecede ve genelde emeği geçen tüm Galatasaray Spor Kulübü çalışanlarına ve bu akşam bağışları ile bize destek veren, bu çok özel hedefte yanımızda yer alan, gelecek yıllarda bu desteklerini esirgemeyeceklerine ve artarak sürdüreceklerine inandığım siz çok kıymetli  konuklarımıza teşekkür ediyor ve sari kırmızı sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

İzninizle en özel teşekkürü ise tekerlekli basketbol oyuncularımız, teknik ve idari kadro ile efsane koçumuz Sedat İncesu hocama yollamak istiyorum. Kendileri için büyük bir alkış rica ediyorum.

Başkan Dursun Aydın Özbek’in eşi Mesude Özbek şu konuşmayı yaptı:

Değerli davetliler...

Hepiniz Engelsiz Aslanlar Balomuza hoş geldiniz. Madem ki Galatasaray Spor Kulübü’nün müzesindeki uluslararası başarılara ait kupaların pek çoğunda Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı var; öyleyse bu takımda hepimizden bir parça var. Gururumuz Engelsiz Aslanlar için sizlerden bir alkış rica ediyorum.

Toplumlar ortak hedeflerle hareket eder. Sosyal yaşama katılım oranı ise o toplumun gelişmişliğini belirler. Spor, en birleştirici ortaklıklarımızdan biri çünkü spor hepimiz için var. Paralimpik branşlardaki mücadele ruhu, sporun amatör yani “kalpten gelen” hislerini yansıtması bakımından özel bir öneme sahip. Bu ruhu ve coşkuyu destekleyecek, engelli gençlerimizi toplum yaşamına sporun gücünü kullanarak dahil edecek Galatasaray Paralimpik Akademileri’nin kuruluşunda ve bu güzel gecedeki desteği için değerli eşim Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek’e teşekkürlerimi sunuyor, hem Galatasaray, hem Türk sporu için hayırlı olması temenni ediyorum ve sizlere iyi eğlenceler diliyorum.  

Başkan Dursun Aydın Özbek’in konuşması şu şekilde:

Değerli konuklar, hepiniz bu anlamlı ve önemli geceye hoş geldiniz.

Anlamlı, çünkü Galatasarayımızın kuruluşunun 100’üncü yılı olan 2005’te kurulan ve bugüne dek başardıklarıyla Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşında her yıl gururumuz olan Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız bu onur gecesini fazlasıyla hak ediyor.

…Ve önemli çünkü Engelsiz Aslanların açtığı yol, bundan sonrası için birçok paralimpik branşımıza istikamet ve hedef olacak. Bu vesileyle, Galatasaray Spor Kulübü olarak, Paralimpik Akademilerimizin kuruluş müjdesini buradan sizlere vermek istiyorum.

Deprem gibi toplumu etkileyen felaketlerle yahut kazalarla oluşan, doğuştan gelen ya da çocukluk döneminde ortaya çıkan fiziksel engellerin toplum yaşamından uzaklaştırdığı gençleri Paralimpik Akademilerimizle spora ve hayata kazandıracağız.

Bu gençler Galatasaray çatısı altında her açıdan bilimsel yöntemlerle kendilerini geliştirecek, sonunda kazanan elbette ki Türk sporu olacak.

Değerli davetliler,

Galatasaray, bir futbol kulübü değildir. Birçok branşı Türkiye’ye getirip tanıtan, ülkemizde Olimpik hedefleri ilk kez ortaya koyan, bünyesinden çıkardığı duayen spor insanlarıyla her zaman geleceğin vizyonunu görmeyi hatta belirlemeyi amaçlayan, Türkiye’nin en büyük Spor Kulübü’dür, dünyanın da en büyük Spor Kulüplerinden biridir. Bu gece burası bir yıldızlar geçidi gibi, hepsi kendi branşlarında yıldız olan sporcularımız aramızdalar, hepsini ayrı ayrı kucaklıyorum…

Ve aramızda öyle bir yıldız var ki, ışığını olimpik bir sporcu olarak saçıyor. Yelkencimiz Ecem Güzel, kendi branşında kulübümüzü temsilen ÜLKEMİZ adına Paris 2024 Olimpiyatlarına katılmaya hak kazanmış  genç sporcumuz olarak burada. Seninle gurur duyuyoruz Ecem. ECEM ve bugüne kadar Olimpiyatlarda yarışmış ve bundan sonra da yarışacak olan tüm branşlardaki sporcularımız için sizlerden büyük bir alkış rica ediyorum. 

Bu güzel geceden hareketle, şimdi yepyeni bir sayfa açılıyor; bu tertemiz sayfayı sizlerle birlikte açıyoruz. Galatasaray Paralimpik Spor Akademileri, engelli gençlerimize armağan olsun. 

Hepinize teşekkür ediyorum ve tekrar hoş geldiniz diyorum.