28 Şubat 2024 Çarşamba 18:04

Şubat Ayı Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

Şubat Ayı Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Şubat Ayı Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı, Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’taki Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantı başlamadan evvel, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vatan için canını feda etmiş olan kahraman şehitlerimiz, kulübümüzün kurucusu ve 1 numaralı üyesi Ali Sami Yen ve arkadaşları ile yakın zamanda yaşamını yitirmiş olan üyelerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Başkan Dursun Aydın Özbek’in kürsü konuşmasının ardından Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İsmail Sarıkaya mali tablolara ilişkin sunumunu yaptı. Denetim Kurulu adına ise Ömer Çirkin, Bağımsız Denetimden geçmiş mali raporun sunumunu gerçekleştirdi. 

Üyelerimizden Ertay Örmen, Ayhan Yeğinsu ve Hayri Kozak gündeme dair söz alarak kürsüden düşüncelerini aktardı. 

Başkan Dursun Özbek, kürsü konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Bugün Divan Başkanımızın da belirttiği gibi olağanüstü bir divan yapıyoruz. 6 aylık konsolide kulüp ve sportifin mali tablolarını irdeleyip onlar hakkındaki görüşlerimizi belirteceğiz. İsmailkardeşimin size özetleyeceği tablolarda net olarak görünen bir şey var. Bundan önceki 6 aylık dönemde konsolide olarak ödediğimiz faiz miktarı 200 küsür milyonlardayken o dönemde faiz oranları yaklaşık yüzde 11-12’lerde idi. Şimdi 1 Haziran - 30 Kasım tarihlerindeki ikinci 6 aylık döneme baktığımızda faiz oranı 35-36’larda seyrederken ödenen faiz miktarı 540 milyon TL civarı. Daha bunun hızı kesilmedi. Bugün 45-46’lardayız. 

“GALATASARAY’I FAİZ SARMALINDAN ÇIKARACAĞIZ”

Her zaman ifade ettiğim gibi faiz Galatasaray’ın kanayan bir yarası. Tabloya baktığınız zaman faaliyetlerimizden Galatasaray son derece başarılı. Yaklaşık olarak ifade etmem gerekirse Galatasaray, bu faiz yükünden kurtulmuş olsaydı bugün 6 aylık konsolide bilançosunda çok güzel bir karlılığı vardı. Tabloda bunları net olarak göreceksiniz. Seçildiğimiz ilk günden beri benim ver arkadaşlarımın ifade ettiği gibi en önemli şey, Galatasaray’ın kanayan yarası olarak ifade ettiğim faiz sarmalından çıkmak. Bunun için çalışmalarımız üst seviyede devam ediyor. Kısa sürede inşallah bu yapılandırmadan olan borcumuzu ödemek suretiyle Galatasaray’ı faiz sarmalından çıkarmış olacağız. Bu konuda yaptığımız tüm çalışmalarda yanımızda durduğunuz için bütün taraftarlara, genel kurul üyelerine teşekkürü borç biliyorum. 

Şu dönemde son derece kritik ve Galatasaray için bir dönemden geçiyoruz. Galatasaray’a karşı açılan cepheler var. Bu cephede arkadaşlarımla beraber büyük bir mücadele veriyoruz. O yüzden her zamankinden çok daha fazla desteğinize, arkamızda durmanıza ihtiyacımız var. Bunu sizden rica ediyorum. Çünkü Galatasaray’ın sportif ve finansal olarak başarılı yürüyüşüne çelme takmak isteyen bir sürü mihrak var. Bunun her fırsatta her şekilde kullanıyorlar. Onun için özellikle bu dönemdeki birlik ve beraberliğimizin, bir arada ve sırt sırta olmamızın büyük önemi var. Hepinize saygılarımı sunuyorum. Divan toplantısına hoş geldiniz. 

Toplantının tamamını YouTube kanalımızdan seyretmek için tıklayın!