27 Temmuz 2005 Çarşamba 11:49

Basın Toplantısı: Turgay Kıran

Basın Toplantısı: Turgay Kıran

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Turgay Kıran, 27 Temmuz Çarşamba günü Mecidiyeköy’deki kulüp merkez binasında, 4 Ağustos Perşembe günü Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenecek olan 100. Yıl Balosu hakkında bir basın toplantısı düzenledi.

Turgay Kıran basın toplantısında 4 Ağustos Perşembe günü düzenlenecek 100. Yıl Balosu hakkında bilgiler verdi. Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Turgay Kıran şunları söyledi:

Davetliler
"Bu geceye devlet büyüklerimiz; Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, Sayın Bakanlarımız, hayatta olan Galatasaray’ın tüm başkanları ve -az sayıda olduğu için üzüntü duyuyoruz ama Dolmabahçe Sarayı bu kadar sayıyı alabiliyor- 1000 Galatasaraylı misafirimiz, hep beraber olacağız bu gecede."

Bilet Satışı
"Biz çok önem verdik bu baloya ve gerçekten ilk anons ettiğimiz andan itibaren büyük bir ilgiyle karşılandı. Bugün itibarıyla balomuzun 960 biletini satmış bulunuyoruz. Önemli sayıda da protokol davetlimiz olduğu için bilet satışını kapattık. Biletlerimize yoğun ilgi gösteren tüm Galatasaraylılara ben buradan teşekkürlerimi sunuyorum."

Yeni Bir Balo Hazırlığı
"Bunun dışında, geçmiş dönemde Galatasaray’da görev yapan tüm sporcu ağabeylerimizle, kardeşlerimizle, ablalarımızla ve tabii Galatasaraylılar'la da çok önemli bir şölen yapacağız. Bu Eylül ayının başında gerçekleştirmeyi düşündüğümüz, büyük bir şölen olacak. Yaklaşık 4 ya da 5 bin Galatasaraylı dostumuzu da daha ekonomik koşullarda oraya bekleyeceğiz. Çünkü son zamanlarda balonun çok pahalı olduğuna dair şikayetler vardı ancak bizim öyle bir şikayetimiz hiç olmadı. Çünkü biz bir rakam saptadık ve o davetiyelerimiz de bitti.”

Davetiyeler
"Balo davetiyemiz gerçekten çok güzel ve hoş oldu. Davetiyeler baloya katılacaklara özel olarak gidecek. Davetiyelerimizin içinde bir gümüş para var. Bu davetiyeler aynı zamanda özel muhafazasında saklanabilecek ve istenilen yere asılabilecek."

Balo Gecesi
"Balomuzun içeriği şu şekilde olacak; balomuz bir kokteyl ile başlıyor. Üç tane ayrı yerde çok değerli müzisyen arkadaşlarımız bizi konuk edecek. Bu arada Galatasaray futbol tarihinin 31 tane kupası baloda sergilenecek. Bunlara ayrı, özel kaideler yaptık ve kupalarımızı onların üzerinde sergileyeceğiz. Yani Galatasarayımız'ın kazandığı 29 kupa ve UEFA Kupası ile Süper Kupa’yı orada hep beraber göreceğiz. Bunun dışında 9 ressam arkadaşımızın Galatasaray için hazırlamış olduğu çok önemli tablolar var. Bu tabloları çok kısa bir süre içerisinde müzayedeye çıkarıyoruz. Yine 50 kişilik bir orkestramız var, bize yemek müziğinde eşlik edecek. Klasik müzik yapacaklar. Bunun dışında da, geçen sene hatırlarsınız Rusya Devlet Başkanı Putin’in 10 bin sanatçıyla bereber sanatkar olarak onurlandırdığı, dünyaca ünlü sanatçı Mireille Mathieu bizlere bir konser verecek. Tabii tüm bunların dışında havai fişek gösterileri, eğlenceler var. Balomuz gece saat 02:00’de son bulacak."

Diğer Kulüp Davetlileri
"Dış ülkelerden de bazı yabancı kulüplerin başkanlarını davet ettik. Yüzüncü yılını aşmış kulüplerin başkanlarını çağırdık dışarıdan. Yine Türkiye’deki, 17 kulübümüzün başkanlarını davet ettik."

Balo ve Medya
"Önce baloyu canlı olarak yayınlamayı düşünmüştük. Anca daha sonra bir tek kanala bunu vermenin yanlış olduğuna kanaat getirdik. Bir tek kuruluşa versek bu balonun yayınını, diğer kuruluşların sıkıntıları olacak. Sonuçta bu sportif bir olay değil; kültürel, magazinsel bir olay. Zaten bütün gazeteci arkadaşlarımız için Dolmabahçe Sarayı’nın girişine bir podyum yaptık. İçeride çekim olmayacak."

Masalar
"Ayrıca balodaki çok önemli bir ayrıntı da, masalara Galatasaray’da emeği geçmiş 100 büyüğümüzün ismini vermemiz. Yani balodaki masalar sayı ile değil, sıra ile değil veya harflerle değil Galatasaraylı büyüklerimizin ismi ile adlandırıldı. Örneğin, Ali Sami Yen masası ya da Metin Oktay masası gibi… Bu isimler her branştan olacak, buna da özellikle dikkat ettik."