28 Eylül 2014 Pazar 15:17

Yekta Kurtuluş ve Furkan Özçal GSTV'ye Konuştu

Yekta Kurtuluş ve Furkan Özçal GSTV'ye Konuştu

Futbol takımımız oyuncuları Yekta Kurtuluş ve Furkan Özçal, Galatasaray Televizyonu'na konuştu. Futbolcularımızın açıklamaları şu şekilde:

Yekta Kurtuluş
Sivasspor maçına aslında çok iyi başladık ama şanssız bir dönen topla gol yedik, biraz stres yaşadık ama maçı kazanmasını bildik. İhtiyacımız olan, bizim için önemli bir galibiyetti, darısı Arsenal maçına umarım. Hem taraftarımız hem de bizler için motivasyon adına ihtiyacımız olan galibiyetler...
 
Takım her zaman hazır, her maça ayrı ayrı hazırlanıyoruz hepsinin farklı motivasyonları, farklı taktik anlayışları var.
 
Biz bir aileyiz, aynı başarı için mücadele ediyoruz, aynı formaları terletiyoruz, aynı arma için mücadele ediyoruz, hepimizin kalbi aynı anda atıyor, golden sonraki sevinç hakikaten görülmeye değer, biz kulübedeyken arkadaşlarımızın bizlere doğru koşması inanılmazdı, şu an bile tüylerim diken diken oluyor. Bundan sonra da hep birlikte olacağız.
 
Taraftarımız takım içinde yerli yabancı ayrımı olduğuna itibar etmesin, biz içeride bir aileyiz, hiçbir şekilde aramızda bir sorun yok, ufak tefek problemler yaşanabilir ama yerli yabancı ayrımı şeklinde değil, yerliler kendi içinde de sorun yaşayabilir, karı koca arasında bile kavga olabiliyor. Bunlar çok normal, hepimiz farklı karakterlerde oyuncularız, sorunları içimizde her zaman çözüyoruz ve her daim kardeş gibi yaşıyoruz, hiçbir zaman söylenildiği gibi bir problem söz konusu olamaz aramızda.
 
Hem deplasman olmasından ötürü, hem de Şampiyonlar Ligi olmasından dolayı farklı bir motivasyonla sahaya çıkıyoruz, ama aynı hazırlığımızı yapıyoruz, oraya gidip 3 puanı alıp geri geleceğiz inşallah. Çok güzel bir atmosfer oluyor tabii, Şampiyonlar Ligi müziği çaldığında moraliniz bozuk olsa bile düzeliyor, yüzünüze bir gülümseme geliyor, tüyler diken diken oluyor. Hiçbir şekilde orada sorun yaşayacağımızı zannetmiyorum, galip geleceğiz Arsenal maçında.
 
Furkan Özçal
Sivasspor maçı bizim için çok önemliydi, iyi de olduğumuzu düşünüyorum, başarılı olduğumuz için çok mutluyuz.
 
Takım içindeki arkadaşlık çok iyi, güzel bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Sahada da gösterdik bunu, inşallah böyle devam eder.
 
Arsenal zor bir deplasman tabii ki, iyi bir takımla mücadele edeceğiz, inşallah oradan da 3 puanla döneceğimizi ümit ediyorum.
 
Şampiyonlar Ligi Galatasaray'a yakışan bir kulvar, umarız Türkiye’yi, ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz ve 3 puanı alıp döneceğiz.
 
Kendi adıma konuşmak gerekirse, çalışıyorum, her zaman elimden geleni yapıyorum. Hocam şans verdiği takdirde tam kapasiteyle yer alacağım takımda ama tabii ki hocamızın takdiri.