23 Ekim 2021 Cumartesi 15:11

116. kuruluş yıl dönümü etkinliği yapıldı

116. kuruluş yıl dönümü etkinliği yapıldı

Kulübümüzün kuruluşunun 116. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında kurucumuz ve 1 numaralı üyemiz Ali Sami Yen, Feriköy’deki kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

Anma töreninde Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, İkinci Başkanımız Polat Bengiserp, Genel Sekreterimiz Köksal Ünlü, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Polat Kalafatoğlu ve Selim Sefada, Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan ile Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. Murat Develioğlu hazır bulundu. 

Kurucumuz Ali Sami Yen, kabri başında dualarla anıldıktan sonra Beşiktaş Jimnastik Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın kabrine de ziyarette bulunuldu. Merhum Başkan Seba'nın kabri başında dualar edildi.

Feriköy mezarlığındaki anma töreninin ardından Başkanımız Burak Elmas, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Başkanımız, “Ali Sami Yen Bey ve arkadaşları bize büyük bir miras bıraktılar. Biz de bu mirasın peşinde, bu değerlere aşık olarak kulübümüzü en iyi şekilde temsil etmeye ve onların bize çizmiş olduğu yolda enleri, ilkleri yapmaya devam etmeye çalışıyoruz. Bize bıraktıkları eser sebebiyle hepsini rahmetle anıyorum. Onlara şükran duygusu besliyoruz. Hakikaten Türkiye’nin önde giden sporu ve toplumsal yaşamı bir araya getirerek ülkemizi hep önde götüren, hep ilkleri yapan bir camia yarattılar. Umarım bizler de onların bize bırakmış oldukları bu bayrağı yakışan şekilde taşımaya ve yine ileri taşımaya devam ederiz.” ifadelerini kullandı.