13 Eylül 2018 Perşembe 17:12

Babaeski’de şampiyonluk coşkusu

Babaeski’de şampiyonluk coşkusu

Spor Toto Süper Lig'de 2017-2018 sezonunun şampiyonu Galatasaray'ın 21. şampiyonluk kutlamalarının sonuncusu Babaeski'de gerçekleştirildi.

Babaeski Galatasaray Taraftar Derneği Başkanı Turgay Kuyucuoğlu'nun düzenlediği geceye Galatasaray Spor Kulübü'nü temsilen Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mahmut Recevik ve Dilek Kutlu katıldı. Gecede ayrıca Galatasaraylı eski futbolcular Sabit Kır, Sonat Göksel ve Adnan Esen ile birlikte Babaeski Belediye Başkanı Avukat Abdullah Hacı, Babaeski Taraftar Derneği üyeleri ve sarı kırmızı renklere gönül verenler yer aldı.  

Babaeski Galatasaray Taraftar Derneği Başkanı Turgay Kuyucuoğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayan organizasyonda, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Recevik ve Dilek Kutlu da Başkanımız Mustafa Cengiz'in selamlarını ileterek kutlamaya katılanlara hitaben bir konuşma yaptı.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Kutlu, Galatasaray Televizyonu’ndan İbrahim Demir’e yaptığı açıklamada “Anne tarafından Trakyalı biri olarak Trakya’ya koşa koşa ve büyük bir coşkuyla geliyorum. Ben bu kutlamayı 22. şampiyonluk kutlaması olarak kabul ediyorum. İnşallah öyle olacak. Çok güzel başarılarla ve kupalarla sadece Babaeski’de değil tüm Türkiye’de bu kutlamaları devam ettirmeyi ümit ediyorum. Babaeski’ye çok teşekkürler, büyük bir keyif aldık. Emeklerine ve yüreklerine sağlık.” ifadelerini kullandı.

Mahmut Recevik ise, “Bu son kutlamamız oldu. Buradaki arkadaşlarımızla birlikte yemek yiyoruz. Çok sevinçliyiz buraya geldiğimiz için. Hedef 22. Şampiyonluk. Galatasaray hiçbir hedefini bırakmaz. Cuma günü Kasımpaşa ile maçımız var. İnşallah güzel bir sonuç alacağız. Salı günü Şampiyonlar Ligi maçımız var. Maçlarımız Cuma gününe rastlıyor maalesef. Şampiyonlar Ligi dolayısıyla öyle olması gerekiyor. Salı günü maç oynayıp Pazar günü maça çıkamayız. Federasyona da hak vermek lazım. İnşallah iyi neticeler alacağız. Hedefimiz bir üst tura çıkmak. Grubunu lider bitirmek ya da ikinci bitirmek. Lider bitireceğimizi umuyorum. Hocamıza çok güveniyoruz, her şeyimiz bizim. Sporcularımıza da aynı şekilde. Taraftarlarımızı maçlara bekliyoruz. Bizim 50 bini doldurmamız lazım. İlk haftalarda maçlarımız tatillere denk geldi. Maça gelmeyenler kombinelerini kulübe devretsinler. Kasımpaşa’yı geçip yolumuza devam edeceğiz. Galatasarayımızı çok seviyoruz. Basketbolda da çok iyi bir takım kurduk erkeklerde de kızlarda da. Basketbolda ve voleybolda da çok iddialıyız.” şeklinde konuştu.

21. şampiyonluk kupası Babaeskili minik futbolcular tarafından salona getirilirken şarkıcı Sibel Mirkelam'ın marşlar ve şarkılarla renklendirdiği gece, şampiyonluk pastasının kesilmesiyle sona erdi.