29 Kasım 2017 Çarşamba 17:13

Bakan Osman Aşkın Bak’tan Kulüpler Birliği Vakfı’na ziyaret

Bakan Osman Aşkın Bak’tan Kulüpler Birliği Vakfı’na ziyaret

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Kulüpler Birliği Vakfı temsilcileri bir araya geldi. Kulüpler Birliği Vakfı’nın Maslak’taki ofisinde gerçekleşen toplantıda Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı ve Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Kulüpler Birliği Başkan Yardımcıları Şekip Mosturoğlu, Mehmet Sepil, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Güreli, Galatasaray Sportif AŞ Futbol Direktörü Cenk Ergün ve Galatasaray Futbol Akademisi Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Emrah Bayraktar da hazır bulundu.

Gündemi altyapı yatırımları ve güncel konular oluştururken toplantının ardından Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Galatasaray Spor Kulübü ve Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Hedefimiz Türk futbolunun, Türk sporunun dünya çapında başarılı olması. Bunun için kulüplerimiz, bakanlığın neler düşündüğü konusunda istişarede bulunduk. Konularla ilgili birimlerle görüşüyoruz. Altyapıdan sorumlu arkadaşlar, belirli çalışmalarla ilgili görüşlerini bildirdiler. Sahada olan insanlar tarafından gelen bilgiler çok kıymetli. Bizim, birlikte ortaya koyacağımız yol haritası açısından önem arz ediyor. Verimli değerlendirmeler oldu” dedi.

Galatasaray Spor Kulübü ve Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek ise gerçekleştirilen toplantının detayları ile ilgili olarak şu bilgileri paylaştı: 

“Bu bir çalışma toplantısıydı. Biz Sayın Bakanı bütün yöneticiler olarak ziyaret etmiştik… Kendisi de bir nezaket ziyaretinde bulundu. Biz de bunu fırsat bilerek ziyaret ettiğimizde orada kararlaştırdığımız çalışma komisyonları ile ilgili bilgiler verdik. Bu kurulları kurduk. Tamamen Türk futbolunun sorunlarıyla ilgili üretime geçtiler. Altyapı, oyuncu sağlığı, marka değeri, hukuk gibi 7-8 kurul var. Kendisine bu konularda bilgi aktardık. Sayın Bakan’ın da ifade ettiği gibi verimli bir toplantı oldu. Ben başkan yardımcılarımı ve komisyon başkanlarını da davet ettim. Özelikle spor yasası ile altyapı ve amatör şubeler tartışıldı. Burada tabii kulüplerin beklediği bazı yasal düzenlemeler var. Bu düzenlemelerle ilgili bazı çalışmalarım meclise geldiğinin haberini aldık. Biz bu yasalara destek istiyoruz. Türk futbolu, Türk sporu; buna ihtiyaç duyuyor. Bütün konuyla ilgili kişilerin bu konuya destek vermesi gerekiyor. Muhalefet tarafından da desteğin verilmesi çok önemli. Oy birliğiyle bu çalışmaların sonuçlanması Türk sporuna büyük destek verecektir. Özellikle altyapıyla ilgili bayağı bir çalışma içindeyiz. Futbolumuzun artık kendi kaynağıyla dönecek şekilde altyapıyı oluşturması lazım.”