5 Şubat 2023 Pazar 22:19

Başkan Dursun Aydın Özbek'ten açıklamalar

Başkan Dursun Aydın Özbek'ten açıklamalar

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Spor Toto Süper Lig’de galip geldiğimiz Trabzonspor maçının ardından Ali Samiyen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda basın açıklamasında bulundu.

Başkan Dursun Aydın Özbek’in konuşması şu şekilde:

“ŞAMPİYONLUK YÜRÜYÜŞÜMÜZ DEVAM EDİYOR”

“Sözlerime başlamadan evvel her iki takımın taraftarına da teşekkür etmek istiyorum. Taraftarımız her zaman olduğu gibi bizi desteklemeden kar kış demeden gelip stadı doldurdular. Onlara teşekkür gönderiyorum. İyi hazırlandılar. İlk saniyelerde yediğimiz gole rağmen geri dönmesini bildik ve üç puanı hanemize yazdırdık. Şampiyonluk yolundaki yürüyüşümüz bu şekilde devam ediyor.” 

“DÜŞMAN OLAMAYIZ, AYNI VATANIN ÇOCUKLARIYIZ”

“Değerli basın mensupları. Bir konuyu ifade etmek istiyorum. Futbolu oynayan, futbola gönül veren bütün izleyiciler şunu bilmeli ki birbirimizin yeşil sahada sadece rakibiyiz. Hiçbir zaman birbirimize düşmanlık beslememize gerek yok. Aynı vatanın çocuklarıyız. Aynı hedefe, Türk sporunu kalkındırmak için giriyoruz. Bunu iyi idrak etmemiz lazım. Bu konuda dostluğun, bir sportif aktivitenin ne olduğunu idrak ederek konuşmamızda fayda var. Biz birbirimizin düşmanı olamayız. Aynı hamurdan yapıldık. Aynı ülkenin çocuklarıyız.”

“ÇÖZÜMÜN ADRESİ KULÜPLER BİRLİĞİ” 

“Son günlerde bazı gelişmeler var. Biz de buna bağlı olarak sitemizde görüşlerimizi açıkladık. Burada en önemli husus konuyu iyi analiz etmektir. Bir sorun varsa bu sorunun nerede çözüleceğini iyi idrak etmek lazım. Daha da tırmanabilecekmiş gibi gözüken bir sorunun çözüm adresi belli. Bu sorun Türk futbolunun sorunuysa, Süper Lig’in sorunuysa, Kulüpler Vakfı’nda bütün başkanların bir araya geldiği bir vakıf var. Burada herkes söz sahibi ve görüşlerini açıklamakta serbest. O zaman hiç vakit kaybetmeden Kulüpler Birliği toplanmalı, konuyla ilgili tüm başkanların bire bir görüşlerinin alınması lazım.

“Herkes için adalet istiyorsak, mottomuz buysa herkes için adaletin sağlanacağı yer Kulüpler Birliği Vakfı. Tüm kulüp başkanı arkadaşlarıma çağrı yapıyorum. En kısa zamanda toplanalım. Bir sorun ve adalet arayışımız varsa. Herkes için adalet arıyorsak bunu tartışılacağı yer Kulüpler Birliği Vakfı. Orada herkes eşit, herkesin söz hakkı var. Konsensüsü orada çıkarmak zorundayız.” 

“İVEDİLİKLE BİR ARAYA GELMELİYİZ”

“Birbirimizin düşmanı olamayız. Aynı hamurdan yapıldık, aynı vatanın çocuklarıyız. Anca birbirimizin rakibi oluruz. Trabzonspor çok değerli bir rakibimiz. Kalabalık bir grupla geldiler. Oturduk, sohbet ettik. 2 bine yakın da taraftarı geldi. Ne oldu? Gayet güzel, seyir zevki yüksek bir maç seyrettik. Değerli başkanı ve yönetim kurulu üyelerini sevgiyle yolcu ettik. Taraftarlar da trafiğin dağılmasıyla gidiyorlar. Çok zor bir şey mi?”

İvedilikle Kulüpler Birliği Vakfı bir araya gelmeli. Herkes için adalet arayışının çözüme ulaşacağı yer orası. Herkes gelsin, tartışalım ve çözümün ne olacağını hep birlikte keşfedelim. Herkese iyi akşamlar diliyorum.