31 Temmuz 2022 Pazar 11:57

Başkanımız Dursun Özbek: "Cumhuriyet'in 100'ü Galatasaray'dır"

Başkanımız Dursun Özbek: "Cumhuriyet'in 100'ü Galatasaray'dır"

Başkanımız Dursun Özbek, kulübümüzün bugünkü Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda kürsüye gelerek bir konuşma yaptı.

Başkanımızın sözleri şu şekilde:

Sayın Divan Başkanım, Değerli Divan Heyeti, Değerli Galatasaraylılar, Saygıdeğer Hanımefendiler ve Beyefendiler, Hepinize saygılarımı ve selamlarımı gönderiyorum.

Bugün Galatasarayımızın geleceğine dair önemli kararları almak için yetki genel kurulumuzda birlikteyiz. Tüm üyelerimize zamanlarını ayırıp, genel kurulumuza katıldıkları için bir kez daha teşekkür ediyorum.

Göreve geldiğimizden bugüne yaklaşık 1,5 ay oldu. Bu süreçte neler yaptığımızdan kısaca sizlere bahsetmek istiyorum.

Size seçim dönemi bir söz vermiştik. Çok kısa bir sürede adamızdaki çalışmaları tamamladık, sözümüzü tuttuk. Sadece bir gün o da bayramın birinci günü durdu çalışmalarımız… Geçmişte olduğu gibi Galatasaraylıların buluşma noktası Adamız olacak. Özellikle Avrupa Yakası’nda üyelerimizin buluşma noktalarında eksiklik vardı. Karşı tarafta Kalamış var, burada da Adamız var artık eskisi gibi… Bunu başardığımız için çok mutlu ve gururluyuz. Ayrıca, adamızdaki tapulu arsamızın yanında yer alan Milli Emlak’a ait bölümlerinin irtifak hakkını 30 yıllığına Galatasaray’ın kullanımına aldık.

Kemerburgaz arazisinin Galatasaray’ın geleceği için çok değerli olduğuna inanıyorum. Kemerburgaz’da Milli Emlak’a ait 3 parselin üst kullanım hakkını 30 yıllığına aldık. Eğer bugün sizin teveccühünüzle yetkiyi alırsak, Galatasaray’ımızın geleceğini bu araziye kuracağımız futbol takımı ve altyapı tesisleriyle inşa etmeyi planlıyoruz. Sadece bugünün başarılarını değil Galatasaray’ımızın geleceğini buradan yetişen gençlerle garanti altına alacağız sevgili arkadaşlar… 

Biliyorsunuz, önümüzdeki sene Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyetimizin 100. Yılı… Galatasaray, şanlı tarihiyle; fikri hür, vicdanı hür duruşuyla; eşi benzeri olmayan başarılarıyla Cumhuriyetimizin en değerli spor kulübü olmuştur ve olmaya devam edecektir. Cumhuriyet’in 100’ü Galatasaray’dır değerli arkadaşlar…

Bu amaçla, en iyi kadroları kurup, özlediğimiz sportif başarılara ulaşmak için çalışıyoruz. Ama şunu unutmamalıyız; bu görev bana ve ekip arkadaşlarıma emanet edildi, sadece bugünü değil geleceği de düşünmek zorundayız. Galatasaray’ın bir lirasının bile hesabını yaparak hareket etmemiz gerekiyor.  Bu tavrımızdan vazgeçmeyeceğimizi burada bir kez daha sizinle paylaşmak istiyorum.

Arkadaşlarımızla beraber bugünkü gündem için detaylı bir çalışma yaptık. Tamamıyla şeffaf, sadece yapılmak istenen projelere yönelik bir yetkiyi genel kurulun takdirine sunuyoruz. 

Genel, ucu açık bırakılmış bir yetki talep etmiyoruz sevgili arkadaşlar…

Galatasaray tarihinde ilk defa, yönetim olarak kendimizi sınırlandırarak, 4 aşamalı denetim ve onay sürecini de bu yetkiye dahil ettik. Bu yetki ile gerçekleştirilecek ihale süreçlerinin yöntemi ve projeler neticesinde oluşacak gelirin nasıl kullanılacağına dair bilgileri de arkadaşlarım birazdan detaylı bir şekilde sizlerle paylaşacak. Bu yaklaşımımızın önümüzdeki dönemlere örnek olmasını ümit ediyorum.

KONULAR

  • BANKALAR BİRLİĞİ ANLAŞMASI
  • GALATASARAY ADASI 
  • FLORYA ARSASI
  • MECİDİYEKÖY BİNASI
  • KEMERBURGAZ YENİ KAMP TESİSİ
  • YENİ TAŞINMAZLARIN KAZANDIRILMASI

Bugün sizden yetki istediğimiz konuların hepsinin üzerinde detaylı bir şekilde çalışıldı, tüm hesapları yapıldı. Üzerimizdeki borç ve faiz yükünün azaltılmasının yanında yarına daha güçlü bir Galatasaray bırakmak için de bu projelerin gerçekleşmesi gerektiğine inanıyoruz.

Ama bu projelerden daha önemlisi bizim tüm Galatasaraylılar olarak birlik olmamız sevgili arkadaşlar… Galatasaray’ı daha iyi günlere ulaştıracaksak, bunu hep birlikte çalışarak başaracağız.  Bunun için, sizin desteğinize her zaman ihtiyacımız var.

Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.