11 Ocak 2020 Cumartesi 15:42

Divan Kurulu Olağanüstü Toplantısı gerçekleşti

Divan Kurulu Olağanüstü Toplantısı gerçekleşti

Divan Kurulu Üyeliğine hak kazanan üyelerimize beratlarını vermek üzere düzenlenen Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleşti.

Toplantıya Başkanımız Mustafa Cengiz, İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, Yönetim Kurulu Üyemiz Banu Vahapoğlu Akgün, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Fidel Berber, kulüp üyelerimiz, sporcularımız ve camiamızın önde gelen isimleri katıldı.

Toplantı öncesi Atatürk ve silah arkadaşları, vatan uğruna yaşamlarını yitirmiş şehitlerimiz, Kulübümüzün bir numaralı üyesi Ali Sami Yen ve arkadaşları adına bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. İstiklal Marşı'nın ardından Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

İlk olarak 2019 yılında Uluslararası Turnuvalarda ve Türkiye Şampiyonaları’nda başarı kazanmış farklı branşlardan toplam 393 sporcumuz, antrenör ve şube yöneticilerimize Divan Başarı Madalyası; Başkanımız Mustafa Cengiz, Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, Yönetim Kurulu Üyemiz Banu Vahapoğlu Akgün ve bazı kulüp üyelerimiz tarafından verildi.

Toplantının ikinci bölümünde Divan Kurulunun kuruluşu, işlevi ve çalışma esasları hakkında Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu yeni Divan Üyelerine bilgi sundu. Yönetim Kurulunun 9 Aralık 2019 tarih ve 055 sayılı, 24 Aralık 2019 tarih ve 057 sayılı kararları ile Divan Kurulu Üyeliğine hak kazanmış üyelerimize Divan Kurulu Beratları verildi.

Başkanımız Mustafa Cengiz'in yanı sıra İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu ve bazı kulüp üyelerimiz tarafından kulüp üyeliğinde 25 yılını doldurarak Divan Kurulu üyeliğine hak kazanmış 231 üyeye beratları takdim edildi.

Son olarak Galatasaray Pilavının yenmesiyle Divan Kurulu Olağanüstü Toplantısı sona erdi.