11 Ocak 2020 Cumartesi 18:06

Başkanımız Mustafa Cengiz'den gündeme dair açıklamalar

Başkanımız Mustafa Cengiz'den gündeme dair açıklamalar

Başkanımız Mustafa Cengiz kulübümüzün Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirdiği Ocak Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı sonrasında basın mensuplarının gündeme dair sorularını yanıtlayarak açıklamalarda bulundu.

Henry Onyekuru'nun sağlık durumu hakkında bilgi veren başkanımız, "Transferde Galatasaray için en doğru, uygun, optimum düzeyde işleri yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Onyekuru çok şanssız ve ağır bir hastalık yaşadı, sağlık ekibimizi ve Yener Hoca'yı candan kutluyorum. Müthiş bir müdahale yaptılar. Maalesef Nijerya'ya giderken ilaç almamış ve sıtmanın en tehlikelisine, ölümcül olanına yakalanmış. 48 saat içinde önlem alınmasa sonuçları çok kötü olabilirdi. Şimdi 2-3 hafta içinde inşallah düzelecek. Onyekuru genç bir kardeşimiz, Galatasaray'a aşık. Mesele sadece para değil. Bazıları buna inanmıyor ama oyuncularımız Galatasaray'ı gerçekten seviyorlar. Onyekuru iyileşecek. Luyindama da biliyorsunuz böyle şanssız sakatlandı. Afrika'ya gidene bir şey oluyor, artık nazar boncuğu takacağız herhalde bilmiyorum." diye konuştu.

Transfer konusundaki transfer politikası hakkında gelen soruyu yanıtlayan başkanımız Mustafa Cengiz"Transfer için hocamızla stratejik toplantımızı yaptık. Orada bir plan yaptık, strateji belirledik. O öngörü içinde, elimizden geleni FFP çerçevesinde yapacağız." ifadelerini kullandı.

Bazı medya organları tarafından teknik direktörümüz Fatih Terim ile arasında sorun olduğu iddialarının hatırlatılması üzerine başkanımız"Sorun yok. Bununla ilgili ilerde konuşacağız." yanıtını verdi.

Her şeyden evvel futbolcularımızın sağlığını öncelediklerini dile getiren başkanımız, "Onyekuru'nun başına gelen bu şanssızlıktan sonra artık deve mi keselim, dua mı edelim bilemiyoruz. Önce sağlık, önce insan, önce futbolcularımızın sağlığı. Hepsini çok seviyoruz. Takımımız inşallah Mayıs'ta yine ipi göğüsleyecek buna inanıyoruz." dedi.

Rakiplerin transfer gündemi ile gelen soruyu yanıtlayan başkanımız, yalnızca Galatasaray ile ilgili konuşacağını belirterek "Başka takımlarla ilgili transfer söylentileri hakkında konuşamayız. Biz FIFA ve TFF kurallarına uygun davranıyoruz. Rakiplerimizin yaptıklarıyla ilgili konuşamam. Yalnız şunu söylemek istiyorum: Sivasspor'a şapka çıkartıyorum. Anadolu kulüpleri bizi zenginleştiriyor. Alanyaspor, Malatyaspor müthiş işler yapıyor. Ankaragücü zor durumda mücadele ediyor. Geçen yıl ligden haksız düşen Erzurumspor, Akhisarspor mücadeleye devam ediyor. Bursaspor'un, üç puanı silindi; mücadele ediyor. Eskişehirspor müthiş bir şekilde çabalıyor. Türkiye'nin futbol kentleri var: Eskişehir,  Adana, Samsun, Kocaeli, Sakarya... Bunların ligimizde bulunması gerekir. İnşallah bulunurlar. Anadolu kulüplerinin hepsine saygı duyuyorum, hepsine de şapka çıkartıp selam ediyorum." şeklinde konuştu.

Kulüp lisans talimatıyla ilgili Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin yaptığı başvuru hakkındaki yorumları sorulan başkanımız, "Beşiktaş'la Fenerbahçe'nin harcama limitinin değişmesi için yaptığı itirazlarla ilgili görüşümü daha önce de belirttim: Oyun oynanırken kural değişmez." diyerek sözlerini noktaladı.