16 Aralık 2017 Cumartesi 17:31

"Dün, Bugün ve Yarın Galatasaray’ın Spora Katkıları”

"Dün, Bugün ve Yarın Galatasaray’ın Spora Katkıları”

Galatasaray Lisesi’nin modern eğitime geçişinin “150. Yılı Etkinlikleri” kapsamında Galatasaray Topluluğu İşbirliği Kurulu tarafından Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda “Dün, Bugün ve Yarın Galatasaray’ın Spora Katkıları” başlıklı bir forum düzenlendi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in açılış konuşmasıyla başlayan forumda sunuculuğu yapan Melih Şabanoğlu, Galatasaray tarihini fotoğraflar eşliğinde anlatan bir sunum gerçekleştirirken, kulübün kuruluş öyküsünden tarihi anekdotları da dinleyicilerle paylaştı.

Moderatörüğünü İzzeddin Çalışlar’ın yaptığı forumda, Galatasaray Eski Başkanı Faruk Süren, Galatasaraylı gazeteci ve yazar Hasan Cemal ve gazeteci ve yayıncı Caner Eler de konuşmacı olarak yer aldı. Galatasaray Eski Başkanı Faruk Süren özellikle 2000 yılında kazanılan UEFA Kupası ile ilgili anılarını aktardı. Hasan Cemal, Galatasaray camiasının dinamikleri ve kendi hayatında Galatasaray’ın rolü hakkında konuşurken Caner Eler de Galatasaray’ın global anlamdaki tanınılırlığına vurgu yaptı.