16 Aralık 2017 Cumartesi 16:22

Kısa belgesel-film gösterimi yapıldı

Kısa belgesel-film gösterimi yapıldı

Galatasaray Lisesi’nin modern eğitime geçişinin 150. yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Galatasaray Topluluğu İşbirliği Kurulu tarafından Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda “Dün, Bugün ve Yarın Galatasaray’ın Spora Katkıları” başlıklı bir forum düzenlenirken forum öncesi Ocak ayı sonunda açılması planlanan Galatasaray Müzesi Sinema Salonu'nda Galatasaray Tarihi'ni anlatan kısa bir belgesel-film gösterimi yapıldı.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Müzesi hakkında son bilgileri alırken  Galatasaray Başkan Yardımcısı Eşref Alaçayır, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İsmail Sarıkaya, Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ural Aküzüm, Galatasaray eski başkanları Duygun Yarsuvat ile Faruk Süren, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Polat Bengiserp ve camianın önemli isimleri belgesel-filmi izleyenler arasında yer aldı.

ALİ ÖĞÜDÜCÜ: OCAK AYI SONUNA KADAR YETİŞTİRMEYİ UMUYORUZ
Belgesel-filmin gösterimi sonrasında Galatasaray Spor Kulübü COO'su Ali Öğüdücü, Ocak ayı sonunda açılması planlanan Galatasaray Müzesi ile ilgili olarak "Basında çıkan, sızan fotoğraflar üzerine merak oluştuğunu biliyoruz. Müze yapmak kolay bir iş değil. Yapmaya çalıştığınız müze, Galatasaray gibi çok önemli ve köklü bir geçmişi olan bir kulüp ise detaylı ve hummalı bir çalışma gerektirir. Ocak sonuna kadar yetiştirmeyi umuyoruz ama en iyi şekilde olmasını istiyoruz. Bir de stat turumuz olacak. Buraya gelen ve stadı merak eden Galatasaraylıların merak ettikleri noktaları; soyunma odaları, çıkış tüneli, basın toplantı odalarını görerek farklı bir deneyim yaşamalarını hedefliyoruz" diye konuştu.

UMUT ARAL: KALICI BİR İŞ YAPMAK BİZİM İÇİN ÖNEMLİYDİ
Ali Öğüdücü ile birlikte Galatasaray Televizyonu'nun sorularını yanıtlayan bir diğer isim ise gösterimi yapılan kısa belgesel-filmin yönetmeni Umut Aral'dı. Sözlerine "Ali Öğüdücü'nün önderliğinde bir müze çalışması başladığında teklif iletildi ve şeref duydum, gurur duydum" diyerek başlayan Umut Aral şöyle devam etti: "Müze zamanlar ötesi bir şey. Kalıcı bir iş yapmak bizim için çok önemliydi. Senaryo aşamasında, tarihi araştırma aşamasında, cast aşamasında çok büyük emekler verildi. Hem kulüp hem de lisenin çok büyük bir desteğini gördük. Bize layık bir iş yapmaya çalıştık. Büyük tarihi kısa bir sürede de olsa tekrar yaşanmasını istedik. Müzenin açılmasını ve insanlarla bir araya gelmesini heyecanla bekliyoruz. Ali Bey'in de belirttiği gibi stat turu yapacak konuklarımız için maç ambiyansını yaşamaları, canlı bir şekilde hissetmeleri için 360 derece VR videolar çektik. Bunlar da sürprizlerimizden biri. Heyecanla bekliyoruz."