10 Ağustos 2021 Salı 13:47

Galatasaray’ın yeni forma kol sponsoru Getir oldu

Galatasaray’ın yeni forma kol sponsoru Getir oldu

Türkiye’nin adını dünyada farklı alanlarda duyuran iki dev kuruluş Galatasaray ve Getir güçlerini birleştirdi. Ülkemizin spordaki öncüsü Galatasaray Spor Kulübü, Getir Perakende Lojistik A.Ş. ile forma sponsorluğu anlaşması imzaladı. Anlaşma uyarınca Getir, Süper Lig 2021-2022 Sezonu’nda Galatasaray’ın forma kol sponsoru oldu.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda düzenlenen sponsorluk lansmanı, Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Ali Polat Bengiserp ve Getir Yönetim Kurulu Başkanı & Kurucu Ortağı Tuncay Tütek’in katılımıyla gerçekleştirildi. 

“SPONSORLARIMIZI YÖNETİM SÜRECİNİN İÇİNDE GÖRECEĞİZ”

Galatasaray ve Getir iş birliğinin iki taraf içinde önemli kazanımlar yaratacağının altını çizen İkinci Başkan Ali Polat Bengiserp, “Sayın basın çalışanları, sevgili Galatasaraylılar, hanımefendiler, beyefendiler hoş geldiniz. Bugün burada yeni ve çok özel bir iş birliğini sizlerle paylaşmak amacıyla bir araya geldik. 6 senedir var olan ama son 3 senede çok önemli gelişme gösteren ve de daha da önemlisi hizmet alanını Uluslararası pazarlara taşıyabilen, Getir Perakende Lojistik A.Ş. firması ile 2021 - 2022 sezonu için geçerli olacak Galatasaray futbol takımının forma kol sponsorluğu anlaşmasını sizlerle birlikte imzalayacağız. Biz Galatasaray Spor Kulübü yönetimi olarak sponsorlarımızı sadece belli bir süre için maddi destek veren kuruluşlar olarak görmüyoruz. Bizim yönetim sürecimizdeki paydaşlarımız olarak kabul ediyoruz. Dünyada en çok tanınan Türk spor forması üzerinde yer almak umuyorum Getir markasına da ulusal ve uluslararası alanlarda ciddi değer katacaktır. Diğer taraftan yine eminim ki Getir Perakende Lojistik A.Ş. firmasını yaratan ve bu kadar kısa sürede bugünkü başarılara taşıyan yenilikçi, atılımcı, aydın yönetim kadrosu ve Galatasaray Spor Kulübü yönetimi olarak bizler yeni projeler üretmeyi de heyecanla hedeflemekteyiz. İş birliğimiz umuyorum sadece bugün imzalanan forma sponsorluğu ile kalmayacak. Bu proje kapsamında değerli destekleri için Getir Perakende Lojistik A.Ş. yönetimine teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

Soru cevap kısmında sponsorlarımızın yönetimsel aklından faydalanacağını dile getiren Bengiserp, “Sponsorlarımızı sadece belli süre maddi destek veren kuruluşların ötesinde görüyoruz. Dolayısıyla Getir firmasını, 4-5 senede bir dünya markası yapmayı başaran akıl, dinamizm ve ufuk bizimle birikimlerini paylaştığı vakit bir getirisi olacaktır.  Bütün sponsorlarımıza böyle bakıyoruz. Hem onları bizim yönetim sürecimizin içerisinde göreceğiz hem de bir takım başka ufak yeni projelere de imza atacak gelişmeleri göstereceğiz.” dedi.

Transfer ile ilgili gelen soruya ise İkinci Başkan Ali Polat Bengiserp, “Burak Başkanımızın liderliğinde yürüyen bir bir ekip var. Ben o ekibin içerisinde değilim. Bir sürü yeni transfer yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Sadece futbol için değil tüm branşlarda genç, taraftarın kendini bulabileceği oyuncu kazanma hedefimiz var. Basketbolda da birçok Türk oyuncu ile anlaştık. Yakında bilgiler gelecek. Takımı genç taraftarımızın kendisini bulabileceği bir hale getirmek istiyoruz. Bu yolda da devam ediyoruz.” yanıtını verdi. 

Getir Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Tütek’in açıklamaları ise şu şekilde oldu: 

“Getir’i biz 2015 yılında dünyada bir ilk olarak kurduk. Ortalama 10 dakikada süpermarket ürünlerini insanlara getiren bir şirket. Salında sattığımız ürünler her yerde var. Bugün çıktığınızda köşeden bakkalda veya markette de var. Bizim sağladığımız şey zaman. Zaman en çok kıymeti aranan, en değerli varlıklardan bir tanesi. Biz Getir ile aslında bunu geri veriyoruz. Bizi aslında motosiklet üzerinde kurye olarak görüyor olabilirsiniz; ama biz teknoloji şirketiyiz. Bunu teknolojimiz sayesinde yapıyoruz. 2015’te İstanbul’da kurulduktan sonra, yemek getiren Getir Yemek, yaklaşık 5 bin çeşit ürün getiren Getir Büyük, damacanayı dakikalar içinde getiren Getir Su, mahalledeki esnaftan, manavdan ürünleri getiren Getir :arşı ile hizmet vermeye başladık. Şu anda Getir Yemek’te Türkiye’nin 81 ilinde varız. Getir’in 10 dakikalık modeliyle de Türkiye’nin yaklaşık 40 şehrinde varız. 2-2,5 yıldır Türkiye içerisinde gaza bastık. Sonra dedik ki biz ilk günden Getir’i bir dünya markası olması için kurmuştuk. Bu yılın başında ilk olarak İngiltere’yi açtık. İngiltere’den sonra sırasıyla Hollanda, Almanya ve Fransa geldi.” 

“GALATASARAY’IN YERİ AYRI”

“İngiltere’de sadece Londra’da çıkmışken, geçen 6 ay içerisinde 7 şehirde hizmet vermeye başladık. Hollanda, Almanya ve Fransa’dan sonra İtalya ve İspanya’da faaliyet gösteren bir şirket satın aldık. Şimdi de onların lansmanının çalışmaları sürüyor. Getir, çok yakında 7 ülkede hizmet veren bir şirket haline gelecek. Sene sonunda da inşallah ABD’yi hedefliyoruz. İlk günden itibaren Getir’i kendi adıyla, Türkçe bir kelime olarak yurt dışına götürme hedefimiz vardı. Şu anda tüm dünyada Getir için çalışan yaklaşık 20 bin kişi var. Bu 20 bin kişi de 37 farklı milletten oluşuyor. 37 millete kucak açan, insanlarımıza ve müşterilerimize hizmet eden bir şirketiz. Spor da toplumları birleştiren, kucak açan bir dal. Bunun içerisinde futbol çok dinamik ve heyecanlı bir anadan. Futbola birkaç yıldır yatırımlarımız başladı. Bu sene artarak devam ediyor. Burada Galatasaray’ın özel bir yeri var. Çünkü Galatasaray, Türkiye’nin en köklü kulüplerinden bir tanesi. Milyonlarca taraftarı var. Avrupa’da çok ciddi başarılara imza atmış, Türk bayrağını orada gururla dalgalandırmış bir kulübümüz. Galatasaray ile bu birlikteliğe gitmek bize gurur veriyor. 2021-2022’de Galatasaray’ın forma kol sponsoru olduk. Bu sezonun Galatasaray’a ve Türk futboluna hayırlı olmasını diliyoruz. Birlikteliğimizin de artarak devam etmesini diliyorum.” 

Şu anda üç yıl için anlaşmamız oldu. İlerleyen dönemde bu anlaşmayı tekrar değerlendiriyor olacağız. Galatasaray’ın geniş bir taraftar sayısı var. Çok güzide bir kulüp. Yan yana durmaktan mutluluk ve kıvanç duyacağız. Günde Getir’e milyonlarca kişi giriyor. Bu iş birliğini kendi mecralarımızda, sosyal medyadan ve kampanyalarla birlikte duyuracağız. Maç izleyen kitlede Getir’in ciddi bir karşılığı var. Maç anlarında yoğun siparişler oluyor. Dolayısıyla biz de buna duyarsız kalmayacağız. Güzel bir iş birliği yapacağız. Tottenham Hotspur sponsorluğumuz oldu. Yurtdışından başka kulüplerle de görüşüyoruz. Spor ve futbol bizim için çok önemli. Biz spor ve futbolun içinde olacağız. Getir Su’nun altında bir makamız olan Kuzeyden ile hem basketbolda hem voleybolda son üç yılda sponsorluğumuz devam ediyor. Biz burada kalıcıyız. Bu ilişkiler uzun süreli ilişkiler. Daha fazla kulüplerle sponsorluk yaptığımızı göreceksiniz; ama Galatasaray’ın yeri Avrupa’daki başarılarından dolayı bizde ayrı.”