13 Haziran 2019 Perşembe 12:19

Galatasaray Instagram’da etkileşim rekoru kırdı

Galatasaray Instagram’da etkileşim rekoru kırdı

İlklerin ve enlerin kulübü olan Galatasaray, sosyal medyada da Türkiye’ye öncülük etmeye devam ediyor.

DeporFinanzas’ın Mayıs 2019 incelemesine göre dünya genelinde futbol kulüpleri arasında Instagram’da en çok etkileşim alan kulüpler arasında Galatasaray, 2. sırada yer aldı.

Sosyal medya iletişimini başarıyla yürüterek bu konudaki liderliğini uzun süredir kimselere kaptırmayan Türk sporunun öncüsü Galatasaray, elde ettiği 22. şampiyonluğunun ardından Mayıs ayında Instagram’da 77,8 milyon etkileşim alarak yeni bir rekora imza attı.

Listenin başında 103 milyon etkileşim ile Barcelona bulunurken, Galatasaray 77,8 milyon ile ikinci, Liverpool 74,5 milyon ile üçüncü, Chelsea 61,9 milyon ile dördüncü, 53.9 milyon ile Juventus ise beşinci sırada yer aldı.

Galatasaray, 2018 yılında dört büyük sosyal medya platformu olan YouTube, Twitter, Instagram ve FaceBook’ta rakiplerini geride bırakarak Türkiye’nin sosyal medyada en çok etkileşim alan spor kulübü olmuştu.

2013 yılında katıldığı Instagram platformunda geride bıraktığı 6 yılda 6.8 milyon takipçiye ulaşan Galatasaray’ı Instagram'da takip etmek için TIKLAYIN!