13 Ocak 2020 Pazartesi 10:15

Galatasaray Taraftar Token’ı Avı, Socios.com’da başlıyor

Galatasaray Taraftar Token’ı Avı, Socios.com’da başlıyor

Kulübümüz, Eylül 2019’da türünün ilk örneği blokzincir tabanlı spor ve eğlence mobil uygulaması Socios.com ile olan iş birliğini duyurmuştu.

Socios.com eşsiz deneyim fırsatları, olağanüstü ödüller ve ayrıcalıklı taraftar anketleri ile dünyanın her yerinden taraftarlarımızın kulübümüzle yepyeni bir bağ kurmasını sağlayacak.

Önümüzdeki ay milyonlarca Galatasaray Taraftar Token’ı ($GAL), Taraftar Token'ı Arzı (FTO) olarak adlandırılan bir işlem ile satışa açılacak. Her bir Galatasaray Taraftar Token’ı 10 TL’lik fiyata sahip olacak. Taraftar Token’ı sahipliği destekçilerimize benzersiz ve unutulmaz deneyimler, ödül puanları ve taraftar anketlerinde oy hakkı imkanı sağlayacak. Taraftarımız sahip olacakları Taraftar Token'ı adetine bağlı olarak ödül kazanma ve anket sonuçlarına etki etme imkanları da artacak.

Lansmanın öncesinde Socios.com binlerce Galatasaray Taraftar Token'ını Ocak ayı boyunca Socios.com mobil uygulaması içerisindeki artırılmış gerçeklik özellikli Token Avı bölümünde ücretsiz olarak avlanabilir duruma getirecek. Ayrıca Socios.com’un resmi kriptoparası olan Chiliz’den ($CHZ) de yüz binlercesi bu şekilde ücretsiz olarak avlanabilecek. Chiliz’ler önümüzdeki ay Galatasaray Taraftar Token’ı Arzı (FTO) gerçekleştiğinde Galatasaray Taraftar Token’ıyla takas edilebilecek. Bir kere yakalandığında token’lar kullanıcının uygulama içi cüzdanına transfer olacak.

Peki Token Avı nasıl çalışıyor? Geo-location teknolojisiyle Socios.com taraftar token'larını dünyanın her yerinde stadyumlar, turistik yerler, şehir merkezleri gibi milyonlarca noktaya taraftarların onları avlaması için yerleştiriyor. Taraftarlar her gün uygulamaya giriş yaparak Chiliz ve Taraftar Token'larını topluyor.

Günlük Global Av’a (Daily Global Hunt) katıldığınızda konumunuzdan bağımsız çevrenizde 7 adet soru işareti ortaya çıkacak. Soru işaretlerine dokunduğunuzda her biri Chiliz ($CHZ) veya Taraftar Token’ı olarak belirecek. Token’a yaklaştığınızda tek yapmanız gereken basitçe üzerine tıklamak. Bu sırada artırılmış gerçeklik modu aktif hale gelecek ve artırılmış gerçeklik ortamında token’ın üzerine dokunarak uygulama içi cüzdanınıza ekleyebileceksiniz.

Socios.com mobil uygulaması şu anda Android telefonlar için indirilebilir durumda. iOS sürümü ise çok yakında indirilebilir olacak.

Detaylı bilgi için: socios.com/galatasaray/