1 Ocak 2021 Cuma 03:12

İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak’tan, Omar Elabdellaoui’nin sağlık durumu hakkında açıklama

İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak’tan, Omar Elabdellaoui’nin sağlık durumu hakkında açıklama

İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak, evinde geçirdiği kaza sonrası Liv Hospital’da tedavi altına alınan futbolcumuz Omar Elabdellaoui’nin sağlık durumu hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Omar Elabdellaoui’nin yaralı fotoğrafını sosyal medyaya servis edilmesinin yanlış olduğunu ve konunun takipçisi olacaklarını söyleyen İkinci Başkanımız, “2020 yılının son dakikalarında yine böyle tatsız bir olay yaşadık. Hepimiz çok üzüldük. Sitenin ambulans görevlisi, bir resim çekip sosyal medyada paylaşıyor. Arkadaşlar, ayıptır, günahtır. Bu insanın 3 tane çocuğu var. Galatasaray’ın 30 milyon taraftarı var. Bu arkadaşı ülkesinde seven milyonlarca insan var, ailesi var. Böyle bir resmi hangi vicdan sahibi nasıl servis edebilir? Olabilir mi böyle bir şey? Hem kulüp olarak hem de Omar’ın şahsı ve ailesi adına bunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Bunun peşini bırakmayacağız. Bu kadar olamaz. Yazıktır, günahtır.” diye konuştu. 

Omar’ın güncel sağlık durumu hakkında bilgi veren Abdurrahim Albayrak, “Burada olayı duyar duymaz, başta hocamız Fatih Terim olmak üzere tüm teknik ekip, ben ve tüm arkadaşlarımız hepimiz buradayız. Bütün insanlar televizyon başında merak ediyorlar. Şimdi bakıyoruz sosyal medyada bir tane resim servis edilmiş. Çok üzüldüm. Bunu söylemek istiyorum. Omar’ın evde elinde bir tane havai fişek patlamıştır. Kendisinin tüm işlemleri boyunca hocamızla beraber başındaydık. Tam olarak her şey ortaya çıksın diye, tüm bulgulara ulaşmak adına gözlerinin içi yıkanacak.  Sağ olsun bütün doktor arkadaşlar burada. Ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Allah’ın izniyle gözleri yıkanınca netice ortaya çıkacak. Onu doktorları daha güzel açıklarlar. Yanlış bir şey söylemek istemiyorum. Kendisi konuşabiliyor. Ekranlara bakıp cevap verebiliyor.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray olarak Omar’ın ve ailesinin her zaman yanında olduklarını ifade eden Albayrak “Şanssız bir kaza geçirdik. 2020 tüm dünyaya nasıl şanssız bir yıl olarak gelmişse, Galatasaray olarak da son dakikada böyle şanssız bir olay yaşadık. Allah beterinden korusun diyelim. Bilinci açık. Ben de kendisiyle konuştum. Teşekkür etti. Evine ve ailesine yardımcı olmak için kulüpten arkadaşlar gitti. Kulüp olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. O bizim canımız, ciğerimizdir. İçimiz yandı. İçimize bu akşam ateş düştü. Herkes çoluğuyla çocuğuyla yılbaşı kutlar; ama biz teknik ekibimizle birlikte hepimiz ameliyathanenin kapısında birbirimizle yılbaşını kutladık. Beterin beteri var. Allah beterinden korusun. 21:45 civarı havai fişek fırlatımı esnasında kaza olmuş. Bunlardan ziyade sağlığı hakkında konuştuk.” diyerek sözlerini noktaladı.