1 Ocak 2021 Cuma 16:29

Başkanımız Mustafa Cengiz'den Omar Elabdellaoui'nin sağlık durumu hakkında açıklama

Başkanımız Mustafa Cengiz'den Omar Elabdellaoui'nin sağlık durumu hakkında açıklama

Başkanımız Mustafa Cengiz, İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcımız Kaan Kançal ve Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyemiz Oytun Özer, geçirdiği kaza sonrası tedavi altında bulunan futbolcumuz Omar Elabdellaoui'yi, Liv Hospital'da ziyaret ederek sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Başkanımız Mustafa Cengiz, hastane çıkışında oyuncumuzun sağlık durumu ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu:

"Değerli arkadaşlar. Üzücü bir olay yaşadık. Abdurrahim beyin de ifade ettiği gibi bu olayın geçmiş yılda kalmış olmasını diliyoruz. Bunu 2021'e değil de berbat geçen 2020'ye havale edelim. Morali iyi. Şahsen görüştüm. Bir darbe almış. Bilhassa çocukları koruma amacıyla olmuş. Beni şaşırtan olay bu tip maddelerin peynir-ekmek gibi satılması açıkçası. Bu konuda devletimizin gereken önlemleri alacağına inanıyorum."

"Kendisine sağlık diliyorum. Bize destek veren tüm kulüplere, aklı başındaki tüm insanlara teşekkür ederim. En başta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca'ya desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Bu aşamada çok şey söylemek istemiyorum. Bir Latin atasözü şöyle der: 'Hasta yatakta iken her şey ikinci plandadır'. Türk kamuoyu tarafından futbolcumuza verilen destek için çok teşekkür ediyorum. Göz, insanoğlunun en hassas organlarından birisi. Bununla ilgili doktor arkadaşlarımız gerekli uygulamaları yapıyorlar. Liv Hospital'a teşekkür ediyorum. Her türlü desteği sağlıyorlar. Bunun için konuşmak erken. İyiye doğru gidiş var. Umut hiçbir zaman kesilmemeli. En kötü anda bile umut etmeliyiz. 1-2 hafta kadar beklememiz gerektiğini zannediyorum."