12 Ekim 2021 Salı 16:41

Kulübümüz ve Nef arasındaki stadyum isim sponsorluğu anlaşmasının basın lansmanı gerçekleştirildi

Kulübümüz ve Nef arasındaki stadyum isim sponsorluğu anlaşmasının basın lansmanı gerçekleştirildi

Kulübümüz ve Nef, Türk spor tarihinin en yüksek bütçeli stadyum isim sponsorluğu anlaşmasına imza attı. Yeni adıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda gerçekleşen anlaşmanın basın lansmanı, Başkanımız Burak Elmas ve Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, anlaşmanın önemine dair şu açıklamayı yaptı:

“Bizim için çok heyecanlı kişisel olarak benim için çok önemli bir gün. Bildiğiniz üzere seçim döneminde üyelerimize ve taraftarlarımıza bazı sözler vermiştik. Bu sözleri tek tek yerine getirmek için çabalıyoruz ve bunların birçoğunda başarılıyız. Verdiğimiz sözlerden bir tanesi tarihi biten, stat isim hakkı ile ilgili yeni sözleşmemiz ile ilgiliydi. Seçim döneminde yabancı bir kuruluşla belirttiğimiz bir ön sözleşme imzalamıştık. Bu sözleşmenin detay çalışmalarında hem ödeme koşulları hem de mali yükümlülüklerin bizim şartlarımıza yakın olmadığını gördükten sonra da Galatasaray’la birlikte olmayı arzu eden başka firmalarla da görüşmeler yaptık. Bu görüşmeler sırasında sevgili Erden Timur, Nef markasıyla Galatasaray’ın içine en çok sinen ve Galatasaray’a en çok katkıyı yapacak teklifi sundu.” 

“ERDEN TİMUR İÇİMİZDEN BİRİ”

“Benim için bu teklifin başka bir özelliği de var. Sevgili Erden Timur içimizden biri. Çok iyi Galatasaraylı. Kendisini tanımayanlar için anlatmak isterim. Hem gönlüyle hem elinden gelen tüm imkanlarla her zaman Galatasaray’ın yanında olmuş bir kişidir. Dolayısıyla geçmişte ve şimdiki zamanda projeler ürettiğimiz Nef markası ve Nef markasının sahibi olan Erden Timur Bey ile bu projede birlikte olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Nef sadece bir inşaat firması değil, aynı zamanda bulunduğu sektöre inovasyon ve yenilik yetiren bir firma. Bunun dışında da ciddi anlamda sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren ve dokunan bir marka. Dolayısıyla markamızla da mükemmel bir uyumu var. Sponsorluk anlaşması, Türk şirketleri arasında yapılması dolayısıyla Türk Parasını Koruma Kanunu sebebiyle, 32. sayılı karar uyarınca sponsorluk bedelini TL üzerinden belirledik. Buna göre ikinci beş sezonu opsiyonlu olmak üzere 10 sezon için ve sezonluk ortalaması 72 milyon 500 bin TL + KDV olacak şekilde  toplam 725 milyon TL’lik bir anlaşmaya imza atıyoruz bugün. Bu anlaşma ve forma sponsorluğunda yeni yaptığımız anlaşma ile birlikte yaptığımız en büyük sponsorluk anlaşmasını hayata geçiriyor olacağız. Umarım Galatasaray’ın geleceğine çok büyük faydalar getirir. Bir önceki stadyum sponsorumuzun Galatasaray’a verdiği bedelin 30 milyon TL + KDV olduğuna burada size hatırlatmak isterim. Böylece Türk spor tarihinin en yüksek bedelli stadyum isim sponsorluğunu hayata geçirmiş olduk. Nef ile Galatasaray birlikteliği hem Galatasaray’a hem Nef markasına umarım sonsuz başarılar getirir. Geçmişteki sinerjimizden daha büyük sinerjiler birlikte başarırız. Bunların dışında da sevgili dostum, kardeşim, yol arkadaşım Erden Timur’a da bir Galatasaraylı olarak teşekkür etmek istiyorum. İyi ki var, iyi ki bizimle.”

“NEF YÖNETİM KURULU BAŞKANIYIM VE GALATASARAY TARAFTARIYIM”

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur ise anlaşmaya giden süreçle ilgili şu açıklamaları yaptı: 

“Baştan bir af dileyeyim. Benim için kolay bir basın toplantısı değil. Bundan önce bir çok toplantı yaptık. İlk forma sponsorluğunun basın toplantısında da aynı heyecanı yaşamıştım. O yüzden sadece verilerle konuşacağımız bir şey değil. Duygular da işin içinde. Galatasaray uluslararası anlamda Türkiye’nin en değerli bir-iki markasında birisi. Bizim açımızdan Nef de son üç yılda global yolcuğuna çıktı. Yola çıkarken bu vizyonla başladık. Kendi sektörümüzde dünyada uluslararası bir marka olma hedefi koymuş bir şirket Nef. Dolayısıyla bu birliktelik bizler için onur verici. Bizim için burası evimiz. evimize Nef ismini koymak, anlatılmaz bir şey. Bir taraftan da Nef’in yönetim kurulu başkanıyım ve Galatasaray taraftarıyım.” 

“Bizim açımızdan burasının adı Ali Sami Yen Stadyumu. Bunun her zaman bilincindeyiz. O yüzden en önemli motivasyonlarımızdan birisi o isme layık olmak. İnsan çift kimlikle yaşayamaz. O yüzden bu sorumluluğun farkındayız. Burasının ismi Ali Sami Yen Spor Kompleksi. Bizim için de tüm Galatasaraylılar için de en değerli isim. Nef inşallah o sorumluluğun farkında olarak sadece stadyum ismini vererek değil, Galatasaray’a daha farklı değerler katarak bu yolculuğu en iyi şekilde sürdürecektir. Mahcup olmayacağımızı düşünüyorum. Bunun hakkını en iyi şekilde vereceğimizi düşünüyoruz. Bir taraftan başkanıma da çok teşekkür etmek istiyorum. Biz de bunu bir yol arkadaşlığı olarak görüyoruz. Yaklaşım, niyet ve fedakarlık bakış açısı olarak çok samimi şekilde bize her şeyi sunarak bu anlaşmanın olmasında çok büyük emeği var. Hakeza ilk bu işi konuşurken Rezan Bey ile görüştük. Sonradan sürecin her anında emeği geçti ve bu işin oluşması için büyük çaba sarf etti. Ona burada olduğu için teşekkür ediyorum. Netice itibarıyla bizim için, Nef markası için, Türk sporuna böyle bir katkı sunmak hem de yarınlarda yapılacak şeyler için burada katkı sunma fırsatı bulmak bizim için her anlamda onur verici. Nef aynı zamanda sosyal bir marka. Nef Vakfı ile birlikte yaptığımız toplumsal değer üretmek için çalışmalarımız doğrultusunda, sporun topluma en fazla dokunan değer olduğu için bu sponsorluğu sadece stadyum isim sponsorluğu olarak görmüyoruz. Birlikte çok şey başaracağımız bir sponsorluk olarak görüyorum. Tüm Galatasaray camiasına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

"BAŞARILARI SÜRDÜRÜLEBİLİR KILMAK İSTİYORUZ"

Anlaşmanın detayları hakkında Başkanımız Burak Elmas, “Bu anlaşmanın 5+5 yıl ve artan rakamlarla bize ödenecek. Bu anlaşmanın başka bir özelliği de var. Bu sefer stat isim hakkından kulübümüz ve amatör şubelerimize de pay gidecek. Bu anlamda çok önemli. Nakit akış planını SPK’ya tabir olduğumuz için detaylı bir şekilde burada paylaşmıyorum ama her senenin bedeli anlaştığımız ödeme takvimi üzerinden Galatasaray Spor Kulübü’ne ve Sportif A.Ş.’ye gelecek. Bütün anlaşma nakit karşılığıdır. Nakit olarak alacağız. Erden Bey’in bu dönem Galatasaray’a yapmış olduğu, Türk sporuna yapmış olduğu bu desteği çok takdir etmek lazım. Ülkemizin içinde bulunduğu koşullar, sporumuzun içinde bulunduğu koşullarda birçok kulübümüz ve spor dalımız Türkiye’de sponsor bulmakta zorlanıyor. Her zaman olduğu gibi Erden Bey vizyoner bir tutumla iki uluslararası markayı bir araya getirdi. Büyük bir takdiri hak ettiğini düşünüyorum. Kendisine de tekrar bu hususta teşekkür ederim. Bütün kulüplerin finansal durumunu zaten tüm kamuoyu biliyor. Biz önümüzdeki 1-2 seneyi kurtarıp yönetim olarak popüler olmaktan ziyade Galatasaray’ın önümüzdeki 10-20 senesini sürdürülebilir başarılarla kılmak adına hareket ediyoruz. Dolayısıyla buradan gelecek kaynağı da zarar finansmanı veya Galatasaray’ın geleceğine bir faydası olmayan yatırıma değil yeniden yapılanmanın borç azaltmanın bir parçası olarak kullanacağız. Sadece bu kaynağı değil, tüm ilave gelen kaynaklarda hedefimiz Galatasaray’ın borcunun ödenebilir, operasyonlarını da nakit üretir bir hale getirmek. Bunun için de hem transferlerimizi hem şubelerimizde hem giderleri kontrol etmek amacıyla hem de gelir arttırma amacıyla önemli hamleler yapıyoruz. ” şeklinde bilgi verdi. 

Galatasaray için 1 milyar TL’nin üzerinde katkı sağladığının hatırlatılması üzerine Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, “Önümüzdeki 10 yılı da kapsayacak şekilde öyle bir rakama ulaşıyor. Türkiye’de NEF olarak şimdi yeniden farklı projelerle ve farklı segmentte işlerle çıkacağız. O yüzden bu anlaşma bu anlamda da önemli. Galatasaray’a hizmet etmek herkes gibi ben de istiyorum. Elimden geldiğince çaba sarf ediyorum. Bir takım taraftarı hangi takımı tutuyorsa kulübü için bir şey yapmak ister. Dolayısıyla bunu gençlik yıllarında sorsanız sahada bir görev verseniz o görevi yapmak ister. Belli bir yaşta daha farklı şeyler yapmak ister. Galatasaray’a her alanda katkı sunmak bir görev verildiğinde ona layık olmak her zaman hedefim.” ifadelerini kullandı.

Erden Timur’un Galatasaray’a önemli hizmetlerde bulunduğunu belirten Başkanımız Burak Elmas, kendisi hakkındaki hayalini şöyle ifade etti: 

“Ben Erden Bey ile ilgili hayalimi söyleyeyim size. Kendisini tanıyarak ne kadar iyi bir Galatasaraylı ve Galatasaray’a ne kadar yakışan bir insan olduğunu görerek ümit ediyorum ileride zamanı kendisine kalmak suretiyle tabii ki Galatasaray üyelerinin teveccühü ve kararıdır ama umarım bugün benim olduğum koltukta bir gün onu görmek bana nasip olur. Çok gurur duyarım. Hakikaten Galatasaray’ın böyle değerli insan kaynağına, böyle değerli Galatasaraylılara ve onların bu kadar gönülden Galatasaray’a hizmet etmesine çok ihtiyacı var. Sevgili Erden Timur da onlardan bir tanesi.” 

Seçim öncesinde sponsorluk konusunda görüşmelerin olduğunu ifade eden Erden Timur, “Seçim öncesinde de konuşuldu. O zaman yabancı bir firma ile görüşülüyordu. Yabancı bir firma ile yapmanın avantajı döviz kuruyla yapılması. Türk Telekom ile en başta döviz kuruyla yapılmıştı sonra kanunen yasaklanınca TL’ye dönüldü. Yabancı firmanın dövizle anlaşma yapma olanağından dolayı öyle devam edildi. Biz Türk Telekom’dan sonra sponsor olarak geldiğimiz için ben de yine Nef adına bugüne kadar verdikleri katkılardan dolayı Türk Telekom’a da teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Önceki stadyum isim sponsoru Türk Telekom’a teşekkür mesajı ileten Başkan Burak Elmas, “Türk Telekom ile uzun bir beraberlik yaşadı Galatasaray Spor Kulübü Ali Sami Yen Spor Kompleksi. Ben de kendilerine Galatasaray Spor Kulübü olarak teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.  

"TARAFTARIMIZIN GÖRDÜKLERİNİ BİZ DE GÖRÜYORUZ"

‘Nef’in sponsorluğundan sonra Nef’in marka değerini de yansıtacak dış cephe kaplamasıyla bir yenilik düşünülüyor mu?’ şeklindeki soruya başkanımız, “Hiçbiriniz unutmayın ki biz de taraftarız. Taraftarımızın gördüğü her şeyi biz de görüyoruz, aynı şeylerden biz de rahatsızlık duyuyoruz. Buranın bir mimari projesi var. Bu stadın mimari çizimlerini yapan kıymetli mimar beyefendiyle geçmişte de birtakım görüşmeler yapıldı. Şu anda da görüşmeler yapıyoruz. Burada dış cephede kendi çizmiş olduğu projede yapılabilecek her türlü değişiklik bu mimari projeyi hazırlayan şirkete ve mimar beye ait. Dolayısıyla izin almak gerekiyor, prosedür budur. Bu sene stadımızda uzun senedir yapılmamış yenilikler yapıldı. Çimler değişti bir önceki yönetim başlamıştı. En yeni sistemle yenilendi. Koltuklarımız boyandı. Stadımız biraz daha renklendi. İlave olarak önümüzdeki birkaç senede stadımızın bakım ve geliştirme çalışmalarıyla ilgili ciddi planlarımız var. Bunu Nef’e yüklemeyin bu bizim kulübümüzün sorumluluğu. Galatasaray’a hizmet edenlere daha çok yük yüklenir. Erden bey yeterince Nef markasıyla katkılarda bulunuyor” yanıtını verdi.  

Anlaşma içerisinde daha iyi bir teklif gelmesi durumunda fesih maddesinin olup olmadığı sorusuna Erden Timur, “Bizim forma sponsorluğunda da aynı madde vardı. Galatasaray için daha iyi bir şart oluşursa diye ben ilk sponsorlukta da koydurmuştum. Tabii ki Galatasaray’ın daha iyi şartlarla devam etmesine biz herhangi bir şekilde sözleşmemiz dolayısıyla bir engel koymayacağız. Bu bir yol arkadaşlığı ülke sporunun ve ülkenin ekonomisinin bu anlamda spor ekonomisinin ne durumda olduğuna hepimiz vakıfız. Bu anlamda Galatasaray’ın çıkarına çok önemli bir kaynak oluşması durumda biz feragat edeceğiz.” yanıtı verdi. 

Başkan Burak Elmas ise konu hakkında,Sözleşmede böyle bir madde var Galatasaray lehine. Erden Bey’in Galatasaray ile birlikteliğini marka bazında düşünmeyin. İçimizden biri. Marka ilave vermiş olduğu hizmet ve destek. Erden Bey her ne koşulda olursa olsun Galatasaray’ın içinde hem gönülden hem şahsen bulunmaya devam edecek.” dedi. 

“BUNDESLIGA KULÜPLERİYLE EŞDEĞER BİR ANLAŞMA”

Sponsorluk konusunda profesyonellerin görüşüne başvurulduğunu dile getiren Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur,Nef’in gayrimenkul kısmıyla yaklaşık 13 milyara yakın bir aktif büyüklüğe sahibiz. Bu büyüklük mevcut aktif büyüklük. Değerlenmede indirgenmiş nakit akımıyla yapıldığında çok daha yüksek bir rakam. 10 yıl boyunca yapılacak işlere indirgediğinizde aktif bir büyüklük bu. Dolayısıyla rakam çok daha büyüyor. Nef yeni bir arsa sürünü ortaya çıkardı. Ciddi büyüklükte 20’ye yakın yerde bu arsalarda son 22-23 ayda bu projeyi geliştirdi. Bunlar çok öenmli bir satış argümanı ve Türkiye’nin her yerinde satılacak, kolay ulaşılabilir. 100 bin ile 500 bin TL arasında büyüklüğü olan proje. Bir evin fiyatına göre daha uygun, yüksek taksitle ulaşılabilecek bir ürün. Bu sponsorluğu profesyonellerimizle değlendirirken en önemli konu bu oldu. Biz gayrımenkul sektörü olarak televizyon reklamını kullanıyoruz. TV reklamlarına harcanan rakamlara göre herhangi bir spor sponsorluğunun görünürlük anlamında geri dönüşü çok daha fazla. Üç tane, maksimum dört tane televizyonla 360 derece lansman bedeli buna daha yakın bir rakam. O yüzden firmalar açısından sponsorluk yapmak çok daha karlı. Galatasaray’a ödenen sponsorluk bedeli, Schalke gibi Bundesliga’daki önemli takımların aldığı sponsorluk bedeliyle hemen hemen aynı düzeyde. Anlaşma her iki taraf için bu anlamda faydalı bir anlaşma.” yorumunu yaptı.

Türk sporunun içerisinde bulunduğu ekonomik zorluk ve yayıncı kuruluş ihalesiyle ilgili başkanımız şu değerlendirmeyi yaptı:

“Türk ekonomisi çok zor bir dönemden geçti. Aynı zamanda spor sektörü, kulüpler çok zor bir dönemden geçti ve en az destek alan yerlerden bir tanesi. Gelirlerin ufalması, naklen yayın probleminin de çok ciddi etkileri var. Bu anlaşma o etkileri siler mi? Yalnız başına hayır. Bu anlaşma bizim gelir artırıcı, bize yakışan markalarla büyüme ve Galatasaray’ı sürdürülebilir bir ekonomik duruma hale getirme hamlelerimizden bir tanesi. Çok değerli fakat yetmez. Yayın ihalesi ile ilgili şu anda bir çalışma var. Biz de bu komisyonun içerisinde yer alıyoruz. Kanunen TFF, yayın ihalesine götüren kuruluş. Onlarla beraber çalışıyoruz. Kulüplerimizin buradan en kazançlı şekilde çıkmasını ümit ediyoruz. Galatasaray Spor Kulübü olarak bu konuda diğer kulüplerimizle yakın istişare halindeyiz. Şu anda ihale şartnamesi çıkmadı. Talipler elbette olacaktır. Türkiye Ligi çok değerli.” 

“SPONSORLARA TÜM KULÜPLERİN SAHİP ÇIKMASI LAZIM”

“Türk kulüplerine destek veren sponsorlara tüm kulüplerin sahip çıkması lazım. Türkiye’de maalesef böyle bir hata yapılıyor. Bununla ilgili diğer rakip kulüplerle de görüşüyoruz. Sponsorlar buradan ne kadar fayda sağlarsa kulüplerin ve ligin o kadar geliri artar. Dolayısıyla sponsorları kulüp bazına indirgemek ziyade, kulüplere destek veren sponsorların Türk sporuna, gelişimine destek verdiği gerçeğini kabul edip bu sponsorları takımlarla özdeşleştirmek yerine, Türk sporuyla özdeşleştirmemiz lazım. Bununla ilgili yakında bir projemiz var. Umarım bu projenin başarılı sonuçlarını aldıktan sonra sizinle paylaşırız. Bizim giderlerimizin büyük çoğunluğu futbol takımı giderleri ve futbolcu ücretleri. Geçmişte giderleri kaldıramayacak takım bütçeleri kurulmuştu. Biz bu sene ileriye bakarak, o strateji dahilinde bir transfer sezonu geçirdik. Burada takım ücretlerini düşürecek bir maksimum ücret belirleyerek, önümüzdeki sezon Galatasaray’ı büyüyen gelirleriyle rahatlıkla karşılayabileceği, kredi borcunu ödemek için nakit yaratabileceği finansal sirkülere doğru gidiyoruz. Bunun ilk hamlelerini bu sene yaptık. Önümüzdeki sene de bu hamlelerimiz devam edecek. Galatasaray’ın takım bütçesini hem rekabetçi hem daha genç hem de geliri daha uygun bir bütçeye getirmeyi iki sene içerisinde planlıyoruz. Bu sene o yolda ciddi bir adım attık.” 

“ERDEN BEY'İN FİKRİ KATKILARINA ÇOK DEĞER VERİYORUZ”

“Galatasaray’ın bir sorunu var. Erden Bey gönülden Galatasaraylı olduğunu için sizin bildiğiniz ve bilmediğiniz yerlerde birçok katkısı var. Erden Bey tevazu sahibi bir insan. Sosyal sorumluluk projelerinde ve Galatasaray’a yaptığı hizmetlerde hiçbir zaman ön planda olmayı sevmeyen ve bu işleri gönülden yapan bir insan. Galatasaray’a bu kadar gönülden hizmet eden insanların üstüne çok yüklenilir. Burada Erden Bey zaten gönlünden gelen hizmeti yapıyor. Biraz bırakın da Galatasaray’ı seven veya Galatasaray’a yakışan diğer markalar diğer projelerimizde yer alsınlar. Asıl başarı Galatasaray’ı sevip ona destek veren firmaların sayısını artırmak. Galatasaray’ın başarılarının sürdürebilir hale gelmesi için Galatasaray’ın projelerini desteklemek için görüşüyoruz. Burada birçok arkadaşımız var. Buna benzer basın toplantılarını çok yapacağız. Erden Bey yol arkadaşımız. Bütün projelerde fikir olarak karar verme mekanizmasının içerisinde. Verdiği destek bizim için çok önemli ancak onun fikren bize katacaklarına daha çok önem veriyoruz. Kendisinin masaya getirdiği bilgi birikimi ve kişiliği bizim için çok önemli.” 

“BASKETBOLA FARKLI BİR VİZYONLA YAKLAŞILDI”

Aynı zamanda erkek basketbol takımımızın sponsorluğunu yapan Nef adına, takımın Euroleague hedefi hakkında açıklamalar yapan Erden Timur şu ifadeleri kullandı:

“Başkan ve yönetim farklı bir vizyonla yaklaştılar basketbola. Onun sonucunu yaşıyoruz. Sponsor olan ekibi de işin içerisinde çalıştırmak bence çok önemli bir vizyondu. Oradan sonra çok iyi bir ekip birlikteliği oldu. Benden daha fazla zaman harcayıp bu konuya emek veren Barış Bey, Reha Bey, Vahap Bey; profesyonel kadroda Turgay Bey, Kerem, Ekrem hoca var. Önemli bir iş yaptılar. Onların mühendisliği ile ortaya çıkan kadroyu kazandırmak vesile oldu. Bütçeyi de azaltarak iyi bir kadro yaptık. Galatasaray’ın yeri tabii ki Euroleague. Sürdürülebilir bir gelirle yer alması gerekiyor. Basketbol futbol gibi değil. Basketbol A.Ş. vizyonu da çok önemli bir vizyon. Basketbol A.Ş. oluştuktan sonra oraya sadece basketboldan değil, farklı yerlerden gelir kazandırarak Euroleague’e gitme vizyonumuz var. Galatasaray’ın yeri orası. Dünyada basketbola ilgi daha çok artıyor. O yüzden Galatasaray’ın ismini tüm dünyaya duyurmak adına futbola nazaran daha az bütçeyle yapıldığı bir yer Euroleague. Böyle bir vizyon ortaya koyduğu için de hem başkana hem yönetime teşekkür ediyorum.” 

Başkan Burak Elmas ise TBF seçimleri konusunda, “Önümüzde bir Türkiye Basketbol Federasyonu başkanlık seçimi var. Sağ olsun adaylar gelip projelerini anlatıyor. Türkiye’de herhangi bir spor dalı, ciddi tarihi olan kökleşmiş spor kulüplerinin rekabeti olmaksızın büyüyemez. Dolayısıyla her federasyonun bu kulüp takımlarının, müessese takımlarıyla mücadele etmeleri için bir sistem ve çözüm getirmeleri lazım. Müessese takımlarına çok saygı duymakla birlikte, o takımları, o spor dalını büyütme konusunda bizim kadar yetkin ve başarılı olamayacaklarını düşünüyorum. Dolayısıyla burada tüm federasyonlarla görüşümüzü anlatıyoruz.” şeklinde konuştu.

"RAKİP OLMAK, DÜŞMAN OLMAK DEMEK DEĞİL"

Sporda rekabetin yanı sıra, temel sorunlar konusunda rakiplerle ortak hareket edebilen bir anlayışı egemen kıldıklarını ifade eden Başkanımız Burak Elmas, bu rekabet ile ilgili gelen soruya, “Türkiye sporun her dalında geriye gidiyor. Kişisel tatminler için camiaların kavga etmemesi ve ortamı germemesi lazım. Sporda rekabet en iyi şekilde yapılacak ama bunu düşmanlığa ve kavgaya götürmemek lazım. Biz rakiplerimizi yenmek ve onlara karşı kazanmak istiyoruz; ama birlikte çalışmamız gereken yayın ihalesi, daha çok sektöre sponsor kazandırmak gibi konularda birlikte çalışmamız lazım. Bu birlikte çalışmadan diğer taraflar da kazanacak. Hiçbirimiz düşman değiliz. Bu yolda eski alışkanlıklarla yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemek istiyoruz. Biz hiçbir kulübü diğerlerinden ayırmıyoruz. Beşiktaş ile de birlikte Sayın Başkan Ahmet Nur Çebi ile birlikte konuşuyoruz. Çok da iyi anlaşıyoruz. Ahmet Ağaoğlu Başkan ile ve diğer başkanlarla da aynı şekilde. Ortak paydalarda en çok anlaştığımız, birlikte hareket etmeye özen gösterdiğimiz dönem olabilir. Bunu devam ettirerek Türk futbolunun ve kulüplerin faydasına kullanmak istiyoruz. Biz çok koyu Galatasaraylıyız. Hepimizin çok koyu Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı arkadaşları var. Biz onlarla dostuz; ama rekabet olduğu zaman birbirimizle dalga geçiyoruz. En sıkı şekilde takımımızı destekliyoruz. Rakip olmak düşman olmak anlamına gelmemeli. Ortak paydada buluşabilmek ve insanı sevebilmek lazım.” yanıtını verdi.