22 Eylül 2017 Cuma 14:36

Kulüpler Birliği Vakfı'ndan Ankara'ya ziyaret

Kulüpler Birliği Vakfı'ndan Ankara'ya ziyaret

Galatasaray Spor Kulübü ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Dursun Özbek ve beraberindeki kulüp temsilcileri, Maliye Bakanı Naci Ağbal'ı ziyaret etti. Ziyaret, Bakan Ağbal'ın makamında basına kapalı gerçekleşti. Ağbal'a yapılan ziyaretin ardından Kulüpler Birliği Vakfı yetkilileri, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ı da ziyaret etti.

Galatasaray Spor Kulübü ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Dursun Özbek, Osman Aşkın Bak'a yapılan ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başkan Dursun Özbek'in sorulara verdiği yanıtlar şu şekildeydi:

"Bugüne randevu verildiği için bugün yapılması gereken Kulüpler Birliği Vakfı toplantısını erteledik. Öncelikle Maliye Bakanlığı ile ilgili kulüplerin düşüncelerini durumlarını paylaştık... Buraya gelmişken; Sayın Spor Bakanımız yeni bir görev aldı. Buna bağlı olarak nezaket ziyaretinde  bulunduk. Kulüpler Birliği Vakfı olarak Sayın Bakanımıza 'hayırlı olsun' temennisinde bulunduk ve başarılar diledik. Yabancı sınırlaması bugünkü gündemimizde yoktu." 

"Maliye Bakanlığı ile daha ziyade önümüzdeki yasal bazı değişiklikleri, vergi boyutunu, kulüplerin yapılanması konularını görüştük. Daha detaylı bilgiyi önümüzdeki hafta sonuna doğru vermek daha doğru olacak."