20 Eylül 2017 Çarşamba 15:01

Bingül kardeşler başkan Özbek'in konuğu oldu

Bingül kardeşler başkan Özbek'in konuğu oldu

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Fransa'da düzenlenen Özel Sporcular Kayak Dünya Şampiyonası'nda başarı elde eden Türkiye'nin tek lisanslı otistik sporcuları Aliye Zeynep Bingül ve Muhsin Murat Bingül kardeşleri Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nda ağırladı.

Dünya Kayak Şampiyonası'nda küçük slalomda dünya beşincisi ve Avrupa dördüncüsü Aliye Zeynep ile dünya 14'üncüsü ve Avrupa 12'ncisi olan Muhsin Murat, babaları Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül ile birlikte ziyarette bulunurken buluşmada Galatasaray İkinci Başkanı Cengiz Özyalçın, Galatasaray Spor Kulübü Disiplin Kurulu Başkanı Celal Emon da yer aldı.

1905 Kültür ve Sanat Derneği 2. Başkanı Vahap Tanrıverdi'nin aracılığıyla gerçekleşen buluşmada Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, “Çok önemli bir günde, önemli bir ziyaret. Bugün UNICEF ile çocuklara yardım konusunda bir iş birliği anlaşması imzaladık. Bu anlaşmanın amacı doğrultusunda bugün de buraya Erzurum’dan canlı örnekleri geldi. Galatasaray, sosyal duyarlılığı çok yüksek olan bir kurum; bunu da aşağı yukarı 500 seneden beri eğitim kurumları vasıtasıyla kanıtlamıştır. Eğitim kurumları vasıtasıyla Türkiye’nin sosyal anlamda ihtiyacı olan her yerde Galatasaray vardı. Bugün de UNICEF ile yapılan anlaşma çerçevesinde Türkiye’de yardıma ihtiyaç duyulan sağlık, eğitim, gıda, spor alanlarında iş birliği imzaladı. Bu manada Galatasaray’ın destek vereceği sporcu yavrularımız dünya dereceleri elde etti. Sporun kitlelere ulaşım açısından ne kadar önemli bir husus olduğu tekrar vurgulanmış oldu. Galatasaray üzerinden verilen mesajlar ile gerek UNICEF ile olsun gerekse diğer sosyal projelerde Türkiye’nin bütün kılcal damarlarına kadar intikal etmesi mümkün. Çünkü Galatasaray’ın büyüklüğü ve bilinirliği bu anlamda çok değerli. Onun için de UNICEF, Galatasaray’ı bu projede kendisine ortak seçmiştir. Galatasaray da bunun bilincinde olarak çocuklarımıza götüreceği desteğin Türkiye’ye verilen bir destek olduğunun bilincindendir. Türkiye’nin geleceğini yapılandırmak, ancak çocuklarımızı yapılandırmakla mümkündür. Bu manada da Galatasaray üzerine düşeni en yüksek seviyede yapmak üzere hazırdır” diye konuştu.

Zeynep ve Murat'ın babası Ünal Bingül ise, "Değerli başkanıma bizleri ve iki otizmli yavrumu kabul ettiği ve zaman ayırdığı için çok teşekkür ediyorum. Yine Galatasaray Kültür ve Sanat Derneği’ne bize bu buluşmayı sağladığı için ayrıca teşekkür ediyorum. Otizm konusunda Galatasaray gerekli duyarlılığı gösteriyor. Bu çocuklarımız özel çocuklardır. Yeter ki farkında olalım ve çocuklarımıza kucak açalım. Benim iki yavrum kendilerinden 7-8 yaş büyük yarışmacılarla yarışıyorlar; şanlı bayrağımızı dalgalandırmak en büyük hedefimiz. Bu konuda bize her türlü desteği sağlayan Galatasarayımızın çok değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum. Lütfen otizmin farkında olalım. Bu çocuklar normal çocuklarla bir arada olacaklar, toplum içinde kalarak normalleşecekler. Ayrıca Galatasarayımıza UNICEF ile yaptığı anlaşma ve özel insanlara ayırdığı zaman için de çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bingül kardeşler, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek'e yapılan ziyaretin ardından Florya Metin Oktay Tesisleri'ne giderek burada tesisleri gezdi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.