20 Eylül 2017 Çarşamba 12:28

UNICEF ile iş birliği anlaşması imzalandı

UNICEF ile iş birliği anlaşması imzalandı

Galatasaray ile UNICEF’in (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) çocuk hakları konusunda farkındalık yaratmak ve UNICEF’in Türkiye’de ve dünyada yürüttüğü programlara destek sağlamak için yaptıkları iş birliği anlaşmasının imza töreni Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

İmza törenine Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Spor Kulübü Ticaret Direktörü ve Mağazacılık AŞ Genel Müdürü Ali Öğüdücü, UNICEF Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü Sanem Bilgin Erkurt katıldı.

Galatasaraylı sporcuların çocuklar için dileklerini paylaştığı kısa filmin de gösterildiği törende konuşma yapan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, “Galatasaray Spor Kulübü ile UNICEF arasında dünya çocuklarına yardım etmek, onların haklarını korumak amacıyla bir iş birliği için imza töreni düzenledik. Buradaki amacımız çocukların özellikle dünyadaki ve Türkiye’deki çocukların UNICEF tarafından savunulan ve korunan hakları çerçevesinde Galatasaray’ın vereceği katkılar üzerinde bu proje gelişecek.

Türkiye’de ve dünyanın 190’dan fazla ülkesinde çocuklar için çalışan öncü organizasyon olan UNICEF ile kurulan bu ortaklık, tüm yönetim, idari ve sporcu kadromuzu çok mutlu etti. Galatasaray UNICEF’in Barcelona, Manchester United ve Olympiakos’tan sonra dünyada iş birliği yaptığı dördüncü kulüp. Bugünün çocuklarına yatırım yapmak yarının taraftarları ve sporcularının daha donanımlı olması için şimdiden el ele vermek demektir. Spor endüstrisinin geleceği açısından çok önemli olan çocuklar bunların için vizyoner hedeflere ulaşmamız açısından bu işbirliğinin önemi büyük. Türkiye’de çocuklar için özellikle eğitim alanında yapılacak çok iş var. Galatasaray olarak UNICEF aracılığıyla ülkelerinden ayrı düşmüş göçmen mülteci çocuklar da dahil olmak üzere tüm çocuklara yardımımızın dokunmasını hedefliyoruz Özellikle Türkiye’nin son zamanlarda yaşadığı Orta Doğu’daki savaşlar nedeniyle Türkiye’ye büyük bir göç olmuştur. Burada en büyük eziyeti çocuklar çekmektedir. Bu, her gün gözümüzün önündedir. Dolayısıyla bu iş birliğinin Türkiye’ye göç etmiş çocuklara desteği olacağından da çok eminim. Galatasaraylıları UNICEF ile el ele vermeye davet ediyorum. Çocuklar bizim geleceğimizdir. Geleceğimizi birlikte inşa edeceğiz. Bütün Galatasaraylıları UNICEF ile yaptığımız iş birliğinde el vermeye destek olmaya davet ediyorum.” dedi.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü Sanem Bilgin Erkurt da toplantıda yaptıkları konuşmalarda 1990’dan sonra 5 yaşın altındaki çocuk ölüm oranını yüzde 50 oranında azaldığını, UNICEF’in dünyada çocuk felcine kırmızı kart gösterdiğini, çocuklara aşıların ulaşmasına katkıda bulunduğunu, spor ile UNICEF’in iç içe olduğunu ve Türkiye’de de her gün gelişmekte olan farkındalığın Galatasaray ile olan iş birliğiyle taçlanacağını ve daha ileriye taşınacağına inandıklarını ifade etti.

Galatasaray Spor Kulübü Ticaret Direktörü ve Mağazacılık AŞ Genel Müdürü Ali Öğüdücü ise konuşmasında “UNICEF çok değerli bir iş yapıyor. Biz dünyadaki 4. futbol kulübü olarak Türkiye’de çocuklarımız için UNICEF ile iş birliği yapmaktan çok büyük bir onur duyuyoruz. Değerli yönetim kurulu üyemiz Sayın Ural Aküzüm, beraber çalıştığımız arkadaşlarımız Orkun Darnel ve Murat Bereket de bu projeye çok büyük emek verdiler. Bizim için bir sosyal bir sorumluluk projesinde yer almak çok önemli. Galatasaray da büyüklüğüne yakışır şekilde bu iş birliğine büyük katkı verecek” sözlerini sarf etti.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek basın toplantısının soru-cevap bölümünde de aynı zamanda Kulüpler Birliği Başkanı olarak çocuklarla ilgili farkındalığın tüm kulüplerimiz arasında yayılması için elinden geleni yapacağını sözlerine ekledi.