12 Kasım 2019 Salı 18:16

Özhan Canaydın Konferans Salonu Yenilendi

Özhan Canaydın Konferans Salonu Yenilendi

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda Aralık 2017'de hizmete giren Özhan Canaydın Konferans Salonu yenilendi.

Törene Başkanımız Mustafa Cengiz, İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcılarımız Yusuf Günay ile Kaan Kançal, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mahmut Recevik, İlber Aydemir, Dilek Kutlu, Özgür Savaş Özüdoğru, Ömer Cansever, Muhasıp Üyemiz Dorukhan Acar, Galatasaray Sportif A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Oytun Özer ve Galatasaray Sportif A.Ş Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Emre Uğurlu, Divan Kurulu Üyeleri, Eski Başkanlarımızdan Özhan Canaydın'ın oğlu Murat Canaydın ile camianın önde gelen isimleri katıldı.

Tören kurdele kesimi ile başladı. Ardından, salonun yenilenme aşamasının gösterildiği video izlendi.

Başkanımız Mustafa Cengiz, kürsüye gelerek duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Başkanımız Mustafa Cengiz, “Değerli Galatasaraylılar, hepiniz hoş geldiniz. Bazı güzel şeyleri yapmanın insana nasip olması ayrı bir mutluluk kaynağı oluyor. Galatasaray'ın karakterinde sadece aidiyet değil sahiplenme, vefa ve teşekkür de olmalı. Bu, bizi bir arada tutan, bizi büyüten, bizi bugün tek bir ruh, tek bir arma haline getiren en önemli güç. Bu ruhun içinde nasıl Kurucu Başkanımız Ali Sami Yen varsa Özhan Canaydın Başkanımızın da çok ayrı ve değerli bir yeri var. Neredeyse bütün ömrünü Galatasaray'a adadı, hem maddi hem manevi olarak. Maddi sözcüğünün özellikle altını çiziyorum. Özhan Abi benim aynı zamanda Ali Sami Yen Stadı'ndan tribün arkadaşımdı. Locası hemen arkamda idi, yıllarca onunla birlikte maç izledim. Birlikte sevindik, birlikte üzüldük. Neredeyse koca bir Galatasaray kuşağını ve tarihini beraber yaşadık. Ben onun kadar beyefendi, sıkıntılarını içine atan, gülümsediğinde binlerce acıyı yaşayan çok az kişi gördüm. Acıyı bal eyledi, içindeki sıkıntıları hiçbir zaman hissettirmemeye çalıştı. Ağır yenilgiler aldığımızda bile asaletini, Galatasaray'a yakışan vakarını hiçbir zaman bozmadı. Bir Galatasaray beyefendisiydi, bir Galatasaray Başkanıydı. Ben onun bayrağını devralmış bir başkan olarak hem Başkanımız Özhan Canaydın'a hem geçmişteki tüm başkanlarımıza bizi bugünlere getirdikleri için teşekkür ediyorum. Biz de inşallah Özhan ağabeyimiz gibi, bayrağı en onurlu ve gururlu şekilde gelecek kuşaklara teslim eder, onun adını yaşatırız.

Özhan ağabeye ne yapsak yeterli değil, yakışmaz. Beyefendiliğin, dürüstlüğün, maddi ve manevi kendini adamanın simgesiydi Özhan ağabey. Biz onu gördüğümüzde çok mutlu olurduk. Ne mutlu Özhan ağabey var, ne mutlu ki onun verdiği ışıklı yoldan yürüyoruz. Salon için elimizden geleni yaptık. 500 kişiye yakın bir kapasite var. Kapasiteyle birlikte teknik donanım olarak da en iyi hale getiriyoruz. Bu vesileyle Özhan ağabeyi tekrar anıyorum, ona rahmet diyorum. Sevgili oğlu Murat’a ve bütün ailesine Galatasaray camiası olarak teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Özhan Canaydın’ın oğlu Murat Canaydın ise, “Değerli Galatasaraylılar sizlerle beraber olmaktan, her zamanki gibi çok mutluyum. İnşallah bu beraberliğimiz her zaman devam edecek. Galatasaray Camiası dimdik ayakta duracak. Bugün çok duyguluyum, değişik hisler yaşıyorum. Çünkü gerçekten Galatasaray bizim hayat tarzımız. Çok mutluyum. Bu salonun ilk açılışı 2017 yılında Sayın Başkan Dursun Özbek tarafından yapıldı. Daha sonra Sayın Başkanım Mustafa Cengiz Bey'in burayı böyle harika bir salon haline getirmesi, Galatasaray başkanlarına ve değerlerine verdiği önemi gösteriyor. Allah Galatasaray'ın iyiliği için her şeyi nasip etsin. Çok mutluyum, çok sağ olun.

Galatasaraylı olmanın ayrıcalıklarını yaşıyorum. Galatasaray Başkanlığı, en büyük gururdur ama çok da zordur. Ben bizzat bunu çocukluğumdan beri yaşadım, maddi manevi yaşadım. Buraya Başkan olan insanlar çok zor şartlarda yaşıyorlar. Bu sırf kulüpte değil, aile hayatı olsun, iş hayatı olsun bir sürü zorluklar çekiliyor. Bugün çok mutluyum görüyorsunuz saygıyla anılıyor rahmetli Özhan Canaydın. Başkanlığı süresince o da çok olaylara maruz kalmıştı. Her Galatasaray Başkanı çok değerlidir. Bu değerlere önem verelim, Galatasarayımızı yıpratmayalım. Her şey Galatasaray için.” şeklinde konuştu.

Salonun yeniden yapımında en büyük katkıyı veren Yoo Mimarlık kurucu ortağı Alpaslan Özarpat'a, Başkanımız tarafından plaket takdim edildi.