11 Kasım 2020 Çarşamba 21:06

Pamir bebek içi el ele

Pamir bebek içi el ele

Spinal Muskuler Atrofi (SMA) hastalığı sebebiyle yurtdışında tedavi görmesi gereken Pamir Bebek için, Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün YouTube kanalındaki destek yayınına katılan Başkanımız Mustafa Cengiz, başlatılan yardım kampanyasına katılım çağrısında bulundu.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Sayın Ahmet Nur Çebi ve Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç ile birlikte gerçekleştirilen yayında Pamir bebek için destek çağrısı yapan Başkanımız, ülkemizdeki yardım derneklerinin sayısının artırılması için çalışma yapılması gerekliliğini vurguladı.

Başkanımız Mustafa Cengiz, "Batı'da öksüze, yetime sahip çıkan çok başarılı yardım dernekleri var. Bizde Darüşşafaka, Kalp Vakfı, Böbrek Vakfı var; birçok hastalık için de vakıf kurulması gerekir. Ali Başkanımın ifade ettiği gibi toplumda gerçekten her şeyi devletten beklemememiz, bizim toplumsal irade göstermemiz gerekir. Ünlü sosyolog, siyaset bilimci Maurice Duverge'nin bir sözü vardır. Türk halkı dayanışmacı bir toplumdur der. Öğrencilik yaptık, memurluk yaptık, iş adamlığı yapıyoruz. Sıkıştığınız zaman ailenizden destek alırsınız. Hele memursanız, ayında 10'unda, 15'inde ya annenizi ya babanızı, uygun olan kişiyi rahatsız edersiniz. Türkiye yüzyıllardır bu dayanışmacı gücüyle ayakta kalıyor. İşte şu an baba kız bunun örneğini veriyorsunuz. Bu dayanışmayla birbirine arka çıkan toplumun örneğini veriyorsunuz ve buna önderlik ediyorsunuz. Öncelikle her ikinizi ve Beşiktaş'ı tebrik ediyorum. Ben her zaman karınca kararınca gereğini maddi olarak yaparım. Buradan kamuoyuna sesleniyorum; tek tek yetmez, bunu bir sel haline getirelim. Bu hastalığın derneğini ve vakfını kuralım. Batı'da olduğu gibi dernekleşme sayısını artıralım. Dernekleşme ne kadar artarsa demokrasimiz o kadar güçlenir." diye konuştu.

Galatasaray Spor Kulübü olarak duyarlı tüm vatandaşlarımızı Pamir bebeğin tedavisine katkıda bulunmaya davet ediyoruz.

SMA hastalığıyla mücadele eden Pamir bebek desteklerinizi bekliyor.

Alıcı: Fatih Pekin (Babası)
IBAN: TR42 0011 1000 0000 0096 0476 97

Detaylı bilgi:http://taplink.cc/cureforpamir