23 Kasım 2021 Salı 21:49

Spor basınına Blockchain ve Fan Token eğitimi verildi

Spor basınına Blockchain ve Fan Token eğitimi verildi

Galatasaray Spor Kulübü, dünyanın en büyük taraftar etkileşim platformu Socios.com ile bugün bir ilke imza atarak spor basınına dijital paralar, Blockchain teknolojisi ve Fan Tokenlar hakkında eğitim verdi.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda bulunan Özhan Canaydın Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen eğitime Başkan Yardımcımız Bikem Kanık, Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü Öğretim Görevlisi İsmail Hakkı Polat ve Socios.com Türkiye Direktörü Altuğ Öztürk katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Bikem Kanık, Socios.com’un globaldeki ilk partnerlerinden biri olduklarının altını çizerken “Blockchain dünyası futbol kulüpleri için yeni iş modelleri ve sürdürülebilir gelirler yaratacak. Fan Tokenlar da bunların başında geliyor.” ifadelerini kullandı.

Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi İsmail Hakkı Polat, dijitalleşen spor ekosistemi içerisindeki yeni gelir modellerini "Blockchain Dünyası ve Spor" adlı sunumu ile katılımcılara anlattı. Polat, spor basınının dijital paralar, Fan Tokenlar hakkındaki sorularını da yanıtladı.

Socios.com Türkiye Direktörü Altuğ Öztürk ise “Bugünün ve geleceğin teknolojisinin spordaki yerini iyi anlamak gerekiyor. Dijitale evrilen spor ekosisteminde, futbol kulüpleri ve spora yatırım yapan markalar kadar spor basınının da önemli bir rolü olacaktır.” dedi.

Spor basınına verilen "Blockchain Dünyası ve Spor" başlıklı eğitimde milyonlarca insanın ortak dili futbolun değişen ve hızla dijitalleşen dünyasındaki blockchain teknolojileri, futbol kulüplerinin dijital varlıklar ve fan tokenlar üzerinden yarattığı gelir ve fırsatlar, Bitcoin ve benzeri kripto paraların çalışma sistemi anlatıldı.