28 Mart 2018 Çarşamba 16:54

Yönetimimizden Sancaktepe Belediyesi’ne ziyaret

Yönetimimizden Sancaktepe Belediyesi’ne ziyaret

Sancaktepe Belediyesi tarafından geçtiğimiz Ocak ayında açılışı yapılan, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan ve 7-11 yaş arasındaki çocukların fiziksel uygunluklarına göre branşlara yönlendirildiği ve en doğru antrenmanı yapabilmeleri için testlerin yapıldığı Sporcu Performans Laboratuvarı’nda ölçümü yapılan 2600 sporcu adayının karne dağıtım töreni gerçekleşti.

Törene Başkanımız Mustafa Cengiz, Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Cansever ve Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Günay ile Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem de katıldı.

Başkanımız Mustafa Cengiz tören sırasında katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada “Biz Galatasaray olarak bu projeyi düşünüyorduk, Sancaktepe Belediyesi ile bir protokol düzenleyerek Galatasaray altyapısındaki 1600'e yakın sporcunun 7-11 yaş yönlendirmesini yaparak Türkiye'nin geleceğini Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi ‘sağlıklı kafa sağlıklı vücutta bulunur’ prensibiyle geliştirmek, büyütmek istiyoruz. Sayın Başkanıma, Sancaktepe Belediyesi'ne hem teşekkür ediyorum hem de tebriklerimi iletiyorum. Var olsun çocuklarımız ve onları yetiştirip buraya getiren ebeveynlerimiz” ifadelerini kullandı.

Başkanımız Mustafa Cengiz, tören sonrasında da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başkanımız, spor yasası ile ilgili yöneltilen soruya “Bu konuda önce Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak Beyefendiye teşekkür ediyoruz. Kendisi ve Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet Baykan çok yoruldular geceler boyu. Kulüpler Birliği tek tek mücadele verdi. Çıkan yasa çok önemli bir yasa. Bu yasanın Türk sporuna öncelikle olimpik dallarda yardımcı olmasın diliyorum. Belli bir spor branşına yönlendirilen çocukların spor salonları anlamında iaşesi, ibatesi ve geçimi gerekli. Bununla ilgili çok önemli bir yasa. Bu yasanın doğru kullanılması, yönlendirilmesi halinde önümüzdeki 20 yılda Türk sporunu dünyanın ilk 3’üne sokacağına inanıyorum. Yönetmeliğe bakmamız gerek. Maliye Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığımız çalışıyorlar. 20 yıllık süreçte bir sıçrama, bir rekor olacağına inanıyorum” şeklinde cevap verdi.

Galatasaray Sportif A.Ş’nin gerçekleştirdiği sermaye artırımının ardından menajerlerin geçmiş yıllarda alamadıkları ödemeleri hemen talep etmeye başladığına vurgu yapan Başkanımız Mustafa Cengiz, “Sermaye artırımından ciddi bir para geldi. Fakat menajerler yıllardır alamadığı ücretler için bizi bombardımana tutuyor. Siz biraz ayağa kalktığınızda, diz üstü kalkıp yürümeye başladığınızda omzunuza basıp indirmeye çalışıyorlar. Biz bunları not alıyoruz. Biz bunları Galatasaray’ın kurumsal hafızasına bırakıyoruz. Galatasaray’da kimsenin parası kalmaz. Galatasaray dev bir buzdağıdır. 30 milyonluk kitleye 100 milyonluk bir sempatizan topluluğuna sahiptir. Galatasaray kendisine yapılan iyiliği unutmaz, kötülüğü de unutmaz. Kötülükle yaşamayız. Güzellikle huzurla güvenle yaşarız. Sermaye artışında, bankalarımızla da olumlu işlerimiz oluyor. Galatasaray ve Türk sporunun menfaatleri neyse onu yapacağız” ifadelerini kullandı.

Spor Toto Süper Lig’deki şampiyonluk yarışı hakkında da görüş belirten Başkanımız Mustafa Cengiz, “Son 8 haftaya 4 takımın aynı anda girmesi rekabeti, adrenalini artırıyor. Ülkemizin iç ve dış düşmanlarına karşı uğraştığı günlerde spor, insanların deşarjı, rahatlaması anlamına geliyor. Dün voleybol maçında da istenmeyen şeyler yaşandı. Biz hakkaniyetle, gördüğünü çalan, düzgün yönetimler altında bir şampiyon çıksın istiyoruz. Bunun Galatasaray olmasını istiyor ve diliyoruz. Futbolcularımız ve teknik heyetimiz bunun bilincinde” değerlendirmesinde bulundu.

Taraftarların da gösterdikleri desteğin devam etmesini dileyen Başkanımız Mustafa Cengiz sözlerini “Taraftar 2 aydır bizi çok mutlu ediyor. Camia müthiş bir ivme ve kıyam halinde. GSStore’larda satışlar 3 katına çıktı. Dün gördük borsada hisselerimiz iki buçuk kat değer kazandı. Seyirci sayımız 40 bine gidiyor. 3 milyon TL’yi aşkın 5+1 kombine sattık. Müthiş olumlu hareketler var ve bunun devamını diliyorum” diyerek tamamladı.