15 Temmuz 2016 Cuma 14:18

Fethiye Taraftarlar Derneği Açıldı

Fethiye Taraftarlar Derneği Açıldı

Galatasaray Camiası, Fethiye'de buluştu. Galatasaray Taraftarlar Derneği Fethiye Şubesi, Galatasaray Spor Kulübü 2. Başkanı Cengiz Özyalçın, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar ve Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Alp Yalman’ın katılımıyla açıldı.

Açılış kurdelesini Aktar, Özyalçın ve Yalman birlikte keserken Divan Kurumlu Başkanı İrfan Aktar yaptığı konuşmada; "Galatasaray camiasının zincirine yeni bir halka ilave ediyoruz. Şu anda Türkiye'de 105, yurt dışında 18 taraftar derneğimiz var. Galatasaray büyük bir aile. 500 yıllık bir geçmişi olan bir eğitim kurumundan doğmuş bir spor kulübü. 111 yıl içinde her branşta şampiyonluk için yarışmış; bütün kulüplere de örnek olmuş Türkiye'nin sayılı sivil toplum örgütlerinden bir tanesi. Fethiye'nin bu aileye katılmasından hepimiz mutluluk duymaktayız" diye konuştu.

Galatasaray 2. Başkanı Cengiz Özyalçın ise, "Bir Galatasaraylı olarak Türkiye'nin bir köşesindeki Galatasaraylı taraftarları tanımaktan mutluluk duyuyorum. Burada Galatasaray'ın büyüklük gücünü ve kardeşliğini simgeleyen bir oluşuma tanıklık ediyoruz" dedi.

Açılış günü nedeniyle oynanan Veteranlar maçında ise Galatasaray, Fethiye'yi 4-2 yenerken maç öncesi; 7 Temmuz'da hayatını kaybeden efsanemiz Turgay Şeren için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.