14 Temmuz 2021 Çarşamba 11:35

Galatasaray’ın 2021-2022 İç Saha ve Deplasman Forması Satışta!

Galatasaray’ın 2021-2022 İç Saha ve Deplasman Forması Satışta!

Galatasaray’ın ‘İLK VE TEK” hikayesini anlatan yeni koleksiyonu taraftarlar ile buluşuyor.

Galatasaray ve Nike, İlk ve Tek hikayesini başlatan iç saha ve deplasman formalarını tanıttı.

2021-2022 koleksiyonu iç saha formasındaki diyagonal tasarımda Galatasaray’ın Avrupa’da oynadığı ilk maçta giydiği formadan esinlenildi. İlk ve Tek hikayesini başlatan ve yeni tasarımda da bunu anlatan forma aynı zamanda Galatasaray’ın Türk futbolunu Avrupa’ya açan öncü olduğunun da net bir sembolü haline geliyor.

Deplasman formamızın hikayesi ise Galatasaray’ın 2011-2012’de kazandığı şampiyonluğa adeta göz kırpıyor. Karanlığı kaldırdığı kupa ile aydınlatan takımımızı siyah üzerine sarı kırmızı bant tasarımı ile formamıza işleyerek bu başarıyı ölümsüzleştirdi.

Maç önü formamız ise takımımızın mücadeleci ruhunu estetik bir tasarımla birleştiriyor.

Galatasaray’ın yeni sezon formaları, Nike ve Galatasaray iş birliğinde hazırlanan bir tanıtım videosuyla tanıtıldı. Her yaştan taraftarın ve hikâyenin işlendiği İLK ve TEK temalı filmin seslendirmesini tutkulu bir Galatasaray taraftarı olan Bartu Küçükçağlayan üstlendi. Filmin müziğinde Mehveş Emeç tarafından bestelenen Galatasaray marşı kullanılırken bu beste Büyük Ev Ablukada grubunun müzik prodüktörü Mert Üçer tarafından videoya özel olarak da yorumlandı. Tarihe geçmiş Galatasaray marşının bestecisi Mehveş Emeç’e tüm destekleri için teşekkür ederiz.

Oyuncularımız Mostafa Mohammed, Arda Turan ve Oğulcan Çağlayan da tanıtım videosunda yer aldı.

2021-2022 iç saha ve deplasman formaları gsstore.org, nike.com ve seçili Nike ve GS Store mağazalarında satışa sunuldu.

FORMAYI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Doğa dostu formalar Galatasaray’ın eşsiz hikayesi ile buluştu!

Oyuncuların saha içerisinde giyeceği formalar ve taraftarlar için tasarlanan formalarda, 100% geri dönüştürülmüş plastik şişelerden üretilmiş recycle kumaş kullanıldı.

Türkiye’de ve dünyada en fazla oynanan ve takip edilen spor olan futbolu dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için fırsat yaratan, “Move to Zero” girişimiyle sürdürülebilir bir gelecek için karbon salınımını azaltmayı ve geri dönüşümü önceliklendirmeyi bir görev haline getiren Nike, 2010’dan beri üretilen her formada rPoly kullanarak geri dönüştürülmüş recycle kumaş ile karbon salınımını %30 azaltmaktadır.

*Geri dönüştürülmüş rPOLY:

Plastik şişeler toplanır, temizlenir ve pul haline gelene kadar ince şeritler halinde parçalanır. Bu şekilde rPOLY üretilmiş olur. Nike her yıl 1 milyar plastik şişeyi toplayıp rPOLY üretmektedir.