2 Nisan 2020 Perşembe 18:18

Henry Onyekuru: "Bu tarihin parçası olduğum için çok şanslıyım"

Henry Onyekuru: "Bu tarihin parçası olduğum için çok şanslıyım"

Futbolcumuz Henry Onyekuru, sosyal medya kanallarımız aracılığıyla taraftarlarımıza seslendi. 2018-2019 sezonundaki Başakşehir maçında yaşadığımız şampiyonlukta ve Fenerbahçe'yi evinde 3-1 yendiğimiz maça golleriyle katkı veren oyuncumuz bu karşılaşmalarda yaşadıklarını tüm samimiyetiyle paylaştı.

Şampiyonluk ipini göğüslediğimiz 2018-19 sezonunun 33. haftasında Başakşehir ile oynadığımız kritik maçtaki ikinci golü kaydeden Nijeryalı oyuncumuz, o maça dair fotoğraflarının paylaşılması üzerine hislerini şöyle anlattı:

"Selam arkadaşlar. Ben Henry Onyekuru. Umarım herkes iyidir ve evinde kalabiliyordur. Kulübün resmi hesabında birkaç fotoğrafımı gördüm. Ben de o fotoğrafların benim için ne anlama geldiğini ve o anda neler hissettiğimi açıklamak istedim."

"Başakşehir'e attığım golü kariyerim boyunca unutmayacağım. Çok mutluydum, fotoğraflara baktığınızda da taraftarlara nasıl koştuğumu görebilirsiniz. Herkes çok mutluydu. Bağırıyorlar, tezahürat yapıp "CimBomBom" diyorlardı. İnanılmaz bir duyguydu benim için. Sofiane Feghouli'nin beraberlik golünden sonra Fernando Muslera yanıma geldi ve bana, "Tamam kardeşim. Şimdi senin zamanına geldi. Endişelenme ve sayılmayan golü unut; sonuna kadar zorla, şans sana gelecek " dedi. Ben de ondan büyük bir güven aldım. Bana o fırsatın gelmesini bekledim ve o şansı bulduğumda da golü attım.  Çok mutluydum. O gün benim için çok özeldi. Çünkü kariyerimdeki ilk lig şampiyonluğunu yaşamıştım. Galatasaray veya başka kulüplerde iki kez, üç kez şampiyon olan takım arkadaşlarım vardı; ama bu benim için çok özeldi. Aslında o gün henüz ısınma bölümünde dahi hissetmiştim bunu. Tüm konsantrasyonumu, kapasitemin tamamını vermeye hazırdım. Evimizde oynuyorduk. Bizi en baştan itibaren inanılmaz bir şekilde destekleyen bir taraftarımız vardı. İnanılmazdı. Tanrı'ya şükürler olsun ki başardık."

2018-2019 sezonu şampiyonluk kutlamalarımızdaki hislerini anlatan Onyekuru, Ryan Donk ile yaptığı çok beğenilen dans hakkında da şu ifadeleri kullandı:

Şampiyonluk kutlama gecemiz olağanüstüydü. Tüm taraftarlar çok mutluydu, inanılmaz bir duyguydu. İsmim söylendiğinde ve yürümeye başladığımda, o hissiyatın ne kadar az görülebileceğini, şampiyon olduğumuzu ve bu hissiyatın çok özel olduğunu düşündüm. İnanılmaz bir duyguydu. Nasıl açıklayacağımı bilmiyorum. Donk benim için bir ağabey gibi. Bana her zaman öğütler veriyor, şakalar yapıyor. Ancak iş zamanı sahada çok ciddi. Her zaman yüzde yüzünü veriyor. Kutlama günündeki dansı planlamamıştık. Spontane oldu. Sanırım o da eğleniyordu ve "Ooo küçük kardeşim dans ediyor. Ben de ona katılayım" diye düşündü. İnanılmaz bir duyguydu. Umarım gelecekte bir kez daha bunu yaşayabiliriz. 

Süper Lig Cemil Usta Sezonu 23. hafta maçında, Fenerbahçe'yi kendi stadında üstün bir oyun ile 3-1 yendiğimiz mücadelede son golü kaydeden Onyekuru, bu karşılaşma ile ilgili düşüncelerini, "Bu, tarihin kendisiydi. Bunun bir parçası olabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Bu maç kulüp için olduğu kadar, oyuncular olarak bizim için de büyük bir anlam taşıyor. Sonsuza kadar hatırlayacağım bir anı." şeklinde  ifade etti.

Hayatta kendisi için en önemli şeyin ailesi olduğunu belirten Onyekuru, "Benim için en önemli şey ailem. Çünkü her maçta iyi olmayı bekleyemezsin. Evine gidersin, canın sıkkındır; ama eşini, çocuğunu gördüğünde için rahatlar.  Sıkıntıları unutursun. Şunu unutmuyorum Everton'daki sakatlık sürecimde ne zaman eve gitsem tüm hafta çalışmaktan yorgun olurdum. Oğlumu gördüğümde içim rahatlar, iyi hissederdim. Hayattaki en güzel duygu bu. Her maçtan önce sadece bana şans dilesinler diye onları ararım. Bana verdikleri destek çok önemli. Desteklerini, yanımda olduklarını hissetmek  en güzel duygu. Ne yazık ki geçen yıl şampiyon olduğumuz maçta statta değillerdi; ama bir sonrakinde kesinlikle olacaklar. Babanın dansını yerinde izleyecekler. Böyle işte... Ailemle olmak dünyadaki en güzel duygu." diyerek sözlerini noktaladı.