2 Nisan 2020 Perşembe 21:39

Lemina: "Sağlıkçılarımızın yaptığı iş büyük cesaret gerektiriyor"

Lemina: "Sağlıkçılarımızın yaptığı iş büyük cesaret gerektiriyor"

Gabonlu oyuncumuz Mario Lemina, Galatasaray Televizyonu'na özel açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs salgını sebebiyle evinde kalarak sosyal mesafe kurallarına uyan oyuncumuz sözlerine sağlık durumu hakkında bilgi vererek başladı:

"Sağlığım çok iyi, ailem de çok iyi. Ailemle birlikte evdeyim. Bundan sonra evde kalmaya devam edeceğiz."

İzolasyon halinde olmasına karşın her gün çalıştığını söyleyen oyuncumuz "Bunun yanında da yurtdışında işlerim var onları halletmeye çalışıyorum ev üzerinden. Oğlum evde onunla oyunlar oynuyorum, diğer oğlum yurtdışında onunla görüntülü olarak görüşüyoruz. Onun haricinde sporumu aktif bir şekilde kardeşlerimle beraber yapıyorum. Antrenmanları evde yerine getirmeye çalışıyorum" ifadelerini kullandı.

Kulübümüz tarafından kendisine gönderilen çalışma programına uyduğunu belirten Gabonlu orta saha bunun yanında ekstra çalışmalar yaparak formunu koruma çabasını da şu sözlerle anlattı:

"Kulübümüz bize çalışma programı gönderdi, bunları yerine getirmeye çalışıyorum. Bunlar daha çok fitness salonunda yapılacak olan çalışmalar ancak ben bunun üzerine daha fazla koyup kardiyo ve fiziksel kondisyonu artıracak çalışmalar yapmaya çalışıyorum. Ekstra çalışmalar yapıyorum. İyi formdayım, kendimi çok iyi hissediyorum. Ancak tabi sahayı da özledik. Çünkü evde yapılan antrenman, top oyunları sahanın yerine geçmiyor ne yazık ki. Sahada oynamayı özledik."

Profesyonel bir sporcu olarak beslenme düzenine her zaman dikkat ettiğini söyleyen Lemina karantina sürecinde beslenme uzmanımızdan gelen programa uyduğunu da belirtti:

"Beslenme uzmanımız bize belli bir program gönderdi ama çok daha önce de ben dikkat ediyordum. Profesyonel oyuncular olarak beslenmemize dikkat etmemiz lazım çünkü ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi beslenme aracılığıyla alıyoruz. Ancak tabi yine de beslenme uzmanımıza buradan teşekkür etmek istiyorum."

Koronavirüs testleri pozitif çıktıktan sonra iyileşme süreçleri olumlu seyreden İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcımız Yusuf Günay ve Teknik Direktörümüz Fatih Terim için dua ettiğini belirten oyuncumuz "Haberi aldığımızda hepimiz çok üzüldük. Ben Allah’tan onları korumalarını diliyorum. Bir an önce eski hayatımıza geri dönüp, bir an öce sahaya geri çıkıp eski günlerimize dönmeyi diliyorum" ifadelerini kullandı.

Diğer ülkelerden arkadaşlarıyla da iletişimde kalmaya devam ettiğini belirten oyuncumuz olumsuz haberler aldığını söylerken "Testleri pozitif çıkan tanıdıklarım var. Onlara uzaktan da olsa destek vermeye çalışıyorum. Arkadaşlarımın anneleri, babaları pozitif çıkıyor. Bize yakın insanlardan çıkıyor açıkçası hepimizin burada dikkat etmesi gerekiyor. Allah bizim yardımcımız olsun" dedi.

Koronavirüsle verilen mücadelede fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımıza da mesaj gönderen oyuncumuz "Yaptıkları iş çok cesaret gerektiriyor ve çok cesaretli bir iş yapıyorlar. Onlara cesaretlerinden dolayı çok fazla güç ve sabır diliyorum. Çok fazla insana yardım ediyorlar, bizim de aynı şekilde onlara yardım etmemiz gerekiyor. Bu destekle de olabilir bağışlarla da olabilir. Onların sayesinde şu an da birçok hayat kurtuluyor. Bir gün normal hayatlarımıza döndüğümüzde ne kadar büyük bir iş yaptıklarını göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Son olarak taraftarımıza seslenen Gabonlu orta saha "Taraftarlarımıza öncelikli olarak sabır diliyorum. Tüm söylenen sağlık kurallarına uymalarını istiyorum. Evde kalmalarını ve gereken bütün özeni göstermelerini istiyorum. İnşallah sahalara yakın bir zamanda döneceğiz ve birlikte tekrar sahalarda keyifli anlarımızı yaşayacağız" diyerek sözlerini noktaladı.